Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megtudnátok nekem mondani...

Megtudnátok nekem mondani azt, hogy a kriminálpszichológia és a a kriminológia az ugyan az vagy nem? Ha nem megmondanátok, hogy miben különböznek?

Figyelt kérdés
kriminológia kriminálpszichológia

2016. júl. 5. 23:50
 1/3 Vree ***** válasza:
100%

A nevében benne van ("pszichológia").


A kriminológia magába foglalja a kriminálpszichológiát.

A kriminológia foglalkozik minden területtel, ami a bűnöző viselkedéssel kapcsolatos: a pszichológiai és társadalmi okaival és hatásaival, természetétel, ellenőrzésével, rendszabályozásával és megelőzésével.

Bűnüldözés, jog, pszichológia, szociológia mind ide tartozik.


A kriminálpszichológia ezen belül az a terület, ami azt vizsgálja, hogy milyen pszichológiai okok játszanak szerepet a bűnöző hajlam kiváltásában és mit lehet ezzel kapcsolatban tenni.

2016. júl. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%

"Meg tudnátok?"

"Ugyanaz."

2016. júl. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elsonek igaza van, azert hazai viszonylatban annyit tennek hozza hogy a kriminologia mesterszak az szociologias cucc, nem veletlen hogy pszichologia alapkepzesrol nem is lehet oda menni. Masresz azzal a diploma utana kriminalpszicho kepzeseket sem csinalhatod, hiszen pszicho msc nelkul nem vagy pszichologus.

Csak azert irtam, mert nem tudom miert kerded, de sokan akartak mar azert menni kriminologia mesterre, hogy majd ok kriminalpszichologusok lesznek, aztan jo alaposan pofara estek vele.

2016. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!