Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hányszor kell húzni ahhoz,...

Syl2 kérdése:

Hányszor kell húzni ahhoz, hogy a feketét egyszer biztosan kihúzzuk?

Figyelt kérdés

Ezt kilehet számolni? Ha igen, akkor hogyan?:)


van 50 labda. 1 fekete, 10 kék, 15 zöld, 24 fehér.

És az a kérdés,hogy: Hányszor kell húzni ahhoz, hogy a feketét egyszer biztosan kihúzzuk? DE! minden húzás után azt vissza rakjuk a többi közé.


Ha nem kéne vissza rakni, akkor legrosszabb esetben 50-et kéne húzni, ezt tudom.


Azt is tudom, hogy visszatevéses mintavétellel kilehet számolni azt, hogy mennyi annak az esélye,hogy húzok 2 fehéret és 3 zöldet, de nem tudom, hogyan alkalmazhatnám ezt az én problémámra.



2016. júl. 9. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Végtelenszer kellene, ha mindig visszarakjuk.
2016. júl. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Végtelenszer. Akárhány véges húzás esetén van annak valószínűsége, hogy egyszer sem a feketét húztad.


Hogy mennyi az esélye, hogy kihúzod a feketét?


n húzás esetén 1-(49/50)^n


10 húzás esetén: 18,29%

100 húzás esetén: 86,73%

1000 húzás esetén: 99,999 999 831 703%


De nincs az a húzásmennyiség, mikor ez 100% lenne. Persze nagyon valószínűtlen, hogy 1000 húzás esetén nem húzod ki a feketét.

2016. júl. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
100%
Úgy húzhatsz biztosan feketét, ha előtte az összeset kihúzod, ami nem fekete. Mivel azonban visszateszed a golyókat, praktikusan minden nem fekete golyóból végtelen sok van, úgyhogy egyáltalán nem lesz soha biztos a fekete golyó kihúzása, illetve egészen pontosan lim_{n\mapsto\infty}P(n húzás után lesz kihúzva fekete)=1.
2016. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D gondoltam,hogy határérték számításhoz lesz köze.. mentek a zöld pacsik
2016. júl. 11. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!