Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lenne, ha egy lebegő...

Mi lenne, ha egy lebegő földgömböt kombinálnánk egy fénymalommal?

Figyelt kérdés

Azt találtam ki, hogy egy fénymalom tetejére egy fémtestet rögzítek, hogy a lebegő fölgömböt tartó állvány megtartsa, alá pedig 4 erős neodynium mágnest rögzítek, köré pedig álló tekercseket. Az a kérdés, hogy a földgömb helyére behelyezett fémtestes és mágneses fénymalom mennyire tudna felgyorsulni?

Lehetséges-e többlet energiát kinyerni belőle a lendületnek köszönhetően?



2016. júl. 20. 13:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bontott mikró magnetronjával egybeépítve sanszos, hogy megközelíti a fénysebességet!

Kristóf! Hány éves vagy?

2016. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Te sem fogsz örökmozgót készíteni, ugye tudod?

De jó lenne, ha tanulnál egy kicsit, mert most olyan 150-200 évre vagy elmaradva a tudománytól.

2016. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Miért lennék lemaradva?

Az elmélet a következő: vannak mágneseim, ha minimális a súrlódás, akkor a lendületmegmaradás következtében hatalmas nagy szögsebességre kellene szert tennie a szerkezetnek, amiből hatalmas energiát lehetne megcsapolni (a mágnesek köré épített tekercsekből).

Cáfolatot vagy megerősítést kérnék, ha lehet.

2016. júl. 20. 14:44
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem kapsz.

Azért nem kapsz, amiért a francia Tudományos Akadémia már több, mint 150 éve megmondta ugyanezt: NINCSEN örökmozgó. NEM fogják egyesével cáfolgatni a hozzájuk beadott örökmozgó terveket.

Tanuld meg előbb a fizikát, és utána majd te is látod, hogy miért nem működik, amit elképzelsz.


De ha lusta vagy, akkor olvass vissza itt, mert itt is volt már jó pár ilyen kérdés. Szerencsére általában átkerültek az ezotériára.

2016. júl. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szó sincs örökmozgóról. Én semmi ilyenről nem írtam. És tudom, hogy nem lehetséges.

Ez fényenergiát elektromossá alakító gép. De még mindig nem kaptam választ a hatásfokát illetően.

2016. júl. 20. 14:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

...viszont nem akarom, hogy elmenjen a kedved az egész tudománytól, ezért egy kicsit segítek gondolkodni.

1: Képzeld el, hogyan működik a fénymalom? Mi hajtja?

2: Mit változtat ezen, ha mágnes is van a közelben? Gondolj az iránytűre.

3: Azt viszont már végképp nem értem, hogy mit akarsz a lebegéssel. A lebegő földgömb az egy játék, és elég sok energiát fogyaszt. Az nem termel semmi energiát, csak fogyasztja.

2016. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kristóf! Csináld meg, amit mondasz, és majd kiderül, hogy mi fog történni. Ha nekünk nem hiszel, akkor majd hiszel a szemednek.
2016. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, kezdem megérteni a kérdést.

Tehát:

1: egy fénymalmot akarsz lebegtetni. Most mindegy, hogyan - a lényeg, hogy ne legyen súrlódás.

2: erős mágneses térbe szeretnéd tenni.

3: úgy gondolod, hogy ettől óriási energiát kap majd.


Jól képzelem?

2016. júl. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A mágnesek csak azért kellenek, hogy a köréjük felépített (álló) tekercseknek legyen honnan kinyerni a forgásból származó energiát.

Azért lebegtetem hogy majdnem 0 legyen a súrlódás.

A forgás azért fog fokozódni, mert fény állandóan lesz. Kérdés, hogy majdnem 0 súrlódás mellett a napsugarak meddig gyorsíthatják a fénymalmot.

2016. júl. 20. 16:24
 10/14 anonim ***** válasza:

Sokáig - ha légüres térben megy, és tényleg lebeg, vagyis nem csapágyon megy.

De azt ne felejtsd el, hogy csak azt az energiát tudod kiszedni belőle, amivel a fény meghajtja - mínusz a veszteségek. Ez elég picike kis energia.

Ha nagyon sokáig világítod meg, és nem szedsz ki belőle semmi energiát, utána meg egy másodperc alatt leállítod... na, még akkor se jön ki sok energia egy ilyen pillekönnyű szerkezetből.


Nagyjából egy vaku is így működik: sokáig töltik, és aztán nagyon gyorsan leadja az egész energiáját.

2016. júl. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!