Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Paraméteres feladathoz hogyan...

Paraméteres feladathoz hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Ez ilyen nyári frissítő, év közben csináltunk ilyesmiket de nem emlékszem pontosan.


Ez a feladat:

Határozzuk meg a p valós paraméter minden azon értékeit, amelyekre minden valós x esetén:

[link]


Előre is köszönöm



2016. aug. 3. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Kezdéshez egy videót ajánlok:

https://www.youtube.com/watch?v=3aMknufVzmw&context=C3f1e521..

Ez még nem paraméteres, ha további segítség kell, szóljál!

2016. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia, a videóban elmondottakat értem, és tudom. De jól jött egy kis frissítés. A kérdésemben linkelthez hasonlót csináltunk év közben. Olyat biztosan amikor csak szimplán egy paraméteres egyenlőtlenség van, és ott tudom hogy mindig úgy kellett rendezni hogy 0 legyen az egyik oldalon. Aztán pedig a p paramétert vizsgáltuk, 0, pozitív és negatívra.

Jó helyen járok?

2016. aug. 3. 17:50
 3/7 anonim ***** válasza:

A számláló minden x-re pozitív. Tehát innentől annyit kell garantálnunk, hogy a nevező minden x-re negatív legyen.


Az x-ben másodfokú nevező akkor lesz minden x-re negatív, ha:


1. fordított állású a parabola, azaz p negatív


ÉS


2. A másodfokú egyenletnek nincs megoldása, azaz a diszkrimináns negatív. Ebben az esetben ugye a parabola nem metszi az x-tengelyt, az egész a negatív oldalán fut.


A diszkriminánst felírod, nekem egyszerűsítés után erre -32p^2 - 8p + 4 jön ki, ami p<-1/2 és p>1/4-re negatív. De az első lépésben már megállapítottuk, hogy p-nek negatívnak kell lennie, tehát a válasz:


p < -1/2

2016. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A #3 válaszban megkaptad a megoldást, itt az ábra hozzá:

[link]

2016. aug. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgyan úgy csinálsz mindent, csak számok helyett betűk vannak... Miért kell ezen fennakadni?
2016. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közben megértettem, és egyedül megcsináltam. De köszönöm a segítségeteket, az utolsó kivételével mindenkinek adok pozitív értékelést.
2016. aug. 3. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Talán rossz lenne az utolsó válasz?!

Nem értelek, tényleg ugyanúgy megy minden, csak szám helyett betű van.


Le tudod magad ellenőrizni a következőképp: Felveszel random értékeket a paraméterekre, és előállítod úgy a megoldást.

Utána levezeted paraméteresen a feladatot, és a végképletbe utólag beírod az első lépésben használt random értékeket.

Ha a két módszerrel kapott eredmény egyezik, akkor nagy eséllyel jó a paraméteres levezetésed is.


Ezen metódus nagy előnye, hogy bonyolultabb paraméteres számítások esetén (ahol több oldalas levezetésekről van szó) a lépésközi ellenőrzések, ill. az esetleges hibák feltárása igy nagy hatékonysággal valósul meg.

2016. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!