Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen anyagból lehet az a...

Milyen anyagból lehet az a fém edénykészletünk, amihez nem nagyon tapad a mágnes?

Figyelt kérdés
Elvileg 18/10-es jelölés van rajta, ami a 18% króm, 10% nikkel acél ötvözetet jelenti, de a nagyon erős neodímium mágnes leesik róla, ha az öblös részéhez próbálom odatapasztani.

2016. aug. 6. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg az aminek a jelölték. ( De minimum 8% nikkel van benne.)

Ausztenites korrózióálló acél az eltérő kristályszerkezet (lapközepes kristáyrács) miatt nem mágneses, és nem edzhető.

2016. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg az aminek a jelölték. ( De minimum 8% nikkel van benne.)

Ausztenites korrózióálló acél az eltérő kristályszerkezet (lapközepes kristályrács) miatt nem mágneses, és nem edzhető.

2016. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs! Nem én dadogok, hanem a net.
2016. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A rozsdamentes acél kevésbé mágnesezhető. Vidd el spektrométeres vizsgálatra.
2016. aug. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Válaszadó, kérlek tegyük tisztába!

A "rozsdamentes" acéloknak 3 fő csoportjuk van szövetszerkezet (kristályszerkezet szerint).

1) Ferrites, a mágnes "fogja". Pl. MSZ KO2.

2) Ausztenites, nem mágneses. Pl. MSZ KO33 ~ 18/10.

3) Martenzites, a mágnes vonzza, sőt maga is rendesen felmágneseződhet. Pl. MSZ KO13.

- -

Mondjuk van 92 kg kis széntartalmú, 19,6% krómot tartalmazó acélunk, és 8 kg nikkelünk.

Mindkét anyagon megtapad a mágnes.

Indukciós kemencében bázikus, redukáló salak alatt összeolvasztjuk.

A új anyag nem lesz mágneses.

2016. aug. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11 százalék ezt fejtsd ki légyszíves, vagy azt fogom mondani hogy csak a levegőbe beszélsz!
2016. aug. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt #6 Válaszadó! Valóban hihetetlenül hangzik, hogy két ferromágneses fémet összeolvasztunk, és egy paramágneses fémet kapunk. A metallurgia, már csak ilyen csalafinta dolog.

Kezdjük az alapoknál:


[link]

[link]


A lényeg, hogy a nikkel ausztenit képző ötvöző. Jelen esetben a gamma-alfa átalakulás hőmérsékletét lecsökkenti szobahőmérsékletre, sőt az alá.


[link]


Kérdezz nyugodtan, ha valami még nem tiszta!

2016. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Üdvözletem 47%-os Válaszadó!

Ha megengedsz egy kérdést: - Te kivel szoktál kötözködni?

Én a tyúkszemére léptem:

A biznisz szekták hittérítőinek ( Jehova T.. stb.), a piramis-mániásoknak, a megélhetési állatvédőknek.

Néha felveszem a 86-os acélbetétes troll-bakancsot, és önjelölt világmegváltók önértékelését igyekszem vele szabályozni.

Időnként a baloldali liberálisokkal (?) is veszekszem.

Szóval bizonyos körökben nem vagyok túl népszerű.

2016. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!