Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha van egy 1 m átmérőjű kör...

Ha van egy 1 m átmérőjű kör annak a közepén egy fényforrás, hány olyan pont van a köríven ahonnan látható a fény?

Figyelt kérdés
Figyelembe véve azt hogy a fény csak akkor látható ha a köríven áll a megfigyelő ahol a lábszélesség méretének nincs jelentősége, ezt tekintsük egy nem létező tényezőnek!

2016. aug. 18. 13:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak én nem értem a kérdést? A kör ívének minden pontjáról látható a kör középpontja, vagyis a fényforrás.
2016. aug. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Üres a kör közepe, tehát bármely pontról látható!
2016. aug. 18. 13:24
 3/23 A kérdező kommentje:
És még annyit hogy a megfigyelő 1 milliméter magas, mert ha emberre értjük a megfigyelő szerepét akkor a felülnézeti lehetőség megtévesztő lehet.
2016. aug. 18. 13:28
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"Üres a kör közepe, tehát bármely pontról látható!"


Ezzel gyakorlatilag meg is válaszoltad a kérdésedet. Ugyanis ha a kör közepe a kör ívének bármely pontjáról látható, akkor evidens, hogy a kör közepén lévő fényforrás is eléri a kör ívének minden pontját, mivel a látás a fényforrásból induló fotonok érzékelése. Tehát továbbra sem értem, hogy mit szeretnél tudni.

2016. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Véges vagy végtelen ezeknek a pontoknak a száma?
2016. aug. 18. 13:51
 6/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nézzük így:

A kör középpontjából a körvonalhoz hány egyenes szakaszt (sugarat) tudsz berajzolni?


Én spec nem értem a kutyulást a cipőtalppal meg a megfigyelő magasságával.

Marha nehéz egy hiányos vagy hibás kérdést helyesen megválaszolni.

Lehet, hogy te látod magad előtt, mit akarsz, de a kérdésből igen homályosan derül ki, a kiegészítések meg még tömörítették a ködöt. :)

2016. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj. A fényforrást a kör ívének bármely pontjáról lehet látni. Na már most ez azt jelenti végtelen sok pontból láthatod..
2016. aug. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 dellfil ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy a matematikai pontnak NINCS KITERJEDÉSE. (Ha úgy jobban tetszik - pongyolán fogalmazva - nincsen "mérete".) Tehát bármilyen kis szakasz, körív, vagy bármilyen MÉRETTEL rendelkező dolog végtelen pontot tartalmaz.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy egy körív hány pontból áll, a válasz: végtelen sok pontból. Legyen BÁRMEKKORA is az a körív.

Bocs, én így értelmeztem a kérdésedet. :)


dellfil

2016. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Kicsit körülményes a kérdés fogalmazása de végül is megértettétek. Anélkül hogy megsértenék bárkit amit delfill válaszolt arra voltam kíváncsi. Sejtésem volt hogy végtelen a pontok száma csak mire alapozza a matematika azt hogy adott méretű szakaszon a pontok száma végtelen, illetve miért nincs egy pontnak mérete? Mert én értelmezésem szerint a nincs az a nemlétet jelenti, és ha valami nem létezik abból nem tud egy egyenesvonal megindulni. Sem a kör közepe irányába sem sehova. Vagyis a pontnak úgy nincs mérete hogy mégis van. Ez az ami zavar ez a kettősség.
2016. aug. 18. 22:26
 10/23 dq ***** válasza:

A pontnak van mérete, méghozzá: 0 méter, 0 m2, 0 m3, stb.


(Tehát több dimenzióban mérhetjük, mindegyikben 0 (kivéve 0 dimenzióban, mert ott 1 méretű). Ugyanúgy, ahogy egy egyenes is végtelen méter hosszú, de 0 m2 felületű és 0 m3 térfogatú. Egy *valami*-t le lehet mérni többféleképpen, és egy pont az mindegyikre 0 méretű)


Kérdésre válaszolva: képzeld el, hogy csak véges sok helyről látható a fényforrásod. Mondjuk 5 helyről. Mindegyikre odaraksz egy elég pici hupikék törpöt. Kiválaszthatsz két egymás mellettit, akkor, ha közébük áll valaki, onnan is látja a fényforrást.

Ezt bármilyen nagy számmal el tudod játszani, tehát végtelen sok olyan hely van a körön, ahonnan látszik a fény. (Ha nagy számot veszel, akkor kisebb törppel képzeled el, esetleg hangyával, bolhával, vagy bolhán élősködő bolhabolhával)

2016. aug. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!