Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan képes valaki erre...

Hogyan képes valaki erre találmányként gondolni?

Figyelt kérdés

A magyar startup: [link]

Ezt a kísérletet kb. 1840 óta tanítják az iskolában. Ez tipikusan az a kísérlet amit még a legrosszabbul felszerelt iskolai szertárból is össze lehet hozni, de ugyanúgy otthon is elvégezhető. Oké az nem CNC maróval megmunkált lesz, de tökéletes lesz az is.


Komolyan mi lesz a következő? Alapítsak startupot ami ebonit rudat meg szőrmét ad hogy lehessen játszani a sztatikus elektromossággal? Mert ez kb. az a szint.

(Szinte már látom magam ahogy promózom a StatoPower-X készletet ami tartalmaz egy nagy gondossággal megmunkált lekerekített végű ebonit rudat a legfinomabb hermelin szőrmével.)


2016. szept. 1. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Hát én még nem láttam üreges mágnest egy iskolában se, és nem is nagyon árulnak ilyesmit, szóval nem értem a kiakadást. na meg ha van rá kereslet és igény nyilván nem volt hülye ötlet ha meg nincs akkor úgyis csőd. Ha van jobb ötleted valósítsd meg.
2016. szept. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2*Sü ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a probléma lényegét. A startup nem feltétlenül kell, hogy jelentsen új találmányt, vagy bármilyen tudományos eredményt. A startup alapvetően egy induló cégről szól, aki valamiféle terméket szeretne gyártani. Hogy az most mennyire innovatív, vagy sem, mennyire újszerű, mennyiben találmány, az másodlagos kérdés, persze az innovációt tartalmazó terméknek könnyebb piacot találni, könnyebb megtalálni a ki nem elégített keresletet. Igen, a szerkezet egyszerű, nem újdonság, de ha a cég úgy látta, hogy nem sokan gyártanak konkrétan ilyen terméket, és ő megpróbál egy ilyet gyártani, végül is miért ne tehetné meg?


Igen, lehet, hogy egy iskolai szertár anyagából össze lehet hozni, nem nagy dolog a legyártása, de néhány szerszám és alapanyag kell hozzá. Pl. nekem itthon nincs esztergapadom, meg nincs kedvem felkutatni egy réztömböt, vagy pont egy ilyen vastag rézcsövet keresnem. Ha mindezek meg is lennének, nem biztos, hogy lenne kedvem és időm ennek a legyártásával foglalkozni, ha megfelelő áron meg is tudnám venni. Ajándékba lehet jópofa ötlet, bár nem túl hasznos ajándék, de ajándékként az sem lényegtelen, hogy hogy néz ki.


> Alapítsak startupot ami ebonit rudat meg szőrmét ad hogy lehessen játszani a sztatikus elektromossággal?


Ha te úgy gondolod, hogy ilyet vennének az emberek, és úgy látnád, nem gyárt, árusít senki így készletben ilyet, miért ne próbálhatnál meg egy céget létrehozni rá, bízva abban, hogy lesz annyi eladásod, ami profitot hoz?


Pl. forrasztópisztoly hegyet megfelelő vastagságú rézdrótból egy pillanat készíteni. Mégis van, aki kimondottan ilyet gyárt, és van, aki megveszi, mert éppen egyszerűbb így, pl. közelebb van a bolt, ahol ilyet lehet kapni, mint az, ahol megfelelő vastagságú rézdrótot tudna kapni. Találmány? Nem. Otthon, könnyen elérhető alapanyagokból legyártható pusztán egy fogóval? Igen. Mégis gyártják és vásárolják, mint terméket. Vagy spagettiszószt is gyártanak, pedig 3-4 alapanyagból simán elkészíthető, és nem is kell hozzá sokkal több idő.

2016. szept. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves első, kérlek nézd meg miről is szól Lenz törvénye és csak utána szólj bele és akkor nem mondasz hülyeséget.


Az indexen jött velem szembe a cikk ami "új magyar találmány"-ként emlegeti holott ezt még innovációnak is túlzónak érezném nevezni.

2016. szept. 1. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Megnéztem az indexes cikket, valóban kilóg a sorból és a "találmány" szó tényleg nem az igazi. De nem is ez a lényeg, hanem hogy olyan játékot csináltak belőle, ami ügyes marketinggel és kis szerencsével elterjedhet úgy, mint pl. a csapágyas jojó az én gyerekkoromban. Először én sem értettem, mitől olyan marha érdekes, de az alábbi videót elnézve lehet benne potenciál:


https://www.youtube.com/watch?v=EZlVfeu_GOE


A cikk olyan magyar startupokról szól, amelyek éppenséggel még be is futhatnak. És ez is olyan.

2016. szept. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2*Sü ***** válasza:
49%

> Az indexen jött velem szembe a cikk ami "új magyar találmány"-ként emlegeti holott ezt még innovációnak is túlzónak érezném nevezni.


Ez meg nem a terméket, vagy a céget minősíti, hanem a sajtót, illetve az újságírót. Persze az újságírók előszeretettel használnak túlzó, hatásvadász megfogalmazásokat, tehát valahol ez is érthető. Meg az online média minősége sem olyan, mint régebben egy nyomtatott sajtóé volt, ami valahol érthető is, de legalábbis az ember tisztában van vele annyira, hogy ne lepődjön meg rajta.

2016. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EagleHUN ***** válasza:

Nem találmány!

De startup lehet bármiből.

Vagy bejön, vagy nem.

Sok szerencsét nekik hozzá!

Egyes a videón henger nem mágnes hanem tiszta fém! Ott épp a golyó a mágnes! De végülis mindegy mert mindkét konfigurációban működőképes lenne!

Ahpogy írták is Lenz törvény demonstrálására rengeteg videó van fent a weben.

2016. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mostani találmány.

Meg szerintem egy normális ember néhány percnél többet nem tudna vele játszani.

Mint régen azzal a szivárvány spirállal.

De az is volt minden második gyereknek.

2016. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!