Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A folyadék párologtatós...

A folyadék párologtatós szúnyogirtó mennyire káros az emberre?

Figyelt kérdés
Nem csak a szúnyog lélegzi be, hanem az ember is, és nyilván méreg van benne.

2016. szept. 4. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Semennyire. Ahhoz nagyon nagy töménységben kéne beinhalálnod hogy káros legyen, de úgy meg kb. minden káros.
2016. szept. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
Annyit nem tudsz belélegezni belőle, hogy tüneted legyen tőle, de nyilván nem használ. Hozzáadódik az általános kémiai terheléshez.
2016. szept. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán előfordulhat az is, hogy valaki allergiás rá.
2016. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ennek egyszer utánaolvastam, valakinek erős, hosszan tartó, féloldalas fejfájást okozott. Persze sokáig nem jött rá mi okozhatja ezt ezért doktorhoz járt napokig. Végül csak kitalálták ketten, hogy a környezetében mi válthatja ezt ki (este indul, kora reggel folytatódott, majd délben abbamaradt)


Az orvos azt ajánlotta, hogyha a hálószobában használják tartósan, mindig akkor legyen üzemeltetve mikor nem használják a szobát. Lefekvés előtt fél - egy órával húzzák ki és szellőztessenek.


Jobb félni mint megijedni

2016. szept. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig okozott egy enyhe fejfájást.
2016. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nincsenek tüneteim, igaz, nem is viszem túlzásba. Csak néha használom, amikor meglátom, vagy meghallom a szúnyogokat, akkor bedugom 1 órára, az is elég szokott lenni, hogy békén hagyjanak.

2016. szept. 5. 00:19
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

A rovarok biológiai felépítése eltér az emlősökétől. Csak példaként, az ő vérükben nem vas, hanem réz az oxigén hordozója.

Éppen ezért nem ugyanazok az anyagok mérgezőek rájuk. Vannak "közös" mérgek, arzén, cián, de vannak olyanok, amik csak rovarokra hatnak, vagy legalábbis sokkal kisebb koncentrációban mérgezik őket. Pl. koffein, nikotin.


Ez viszont nem jelenti, hogy a rovarokra halálos mérgek, melyek az emberre nem azok, ne okoznának terhelést, kellemetlen, káros mellékhatásokat az emberre is, ha másban nem is, de pl. allergénként.

Szóval ha ilyen rovarmérgeket használ az ember otthon, nem árt pontosan utánanézni a hatóanyagnak és lehetséges káros hatásainak.

Előfordulhat, hogy a hatóanyag LD50-es értéke alapján ártalmatlan, de más szempontokból meg kellemetlen mellékhatásokkal járhat.

2016. szept. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!