Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Meg tudnátok nekem mondani,...

Meg tudnátok nekem mondani, hogy ennek mi a magyarázata?

Figyelt kérdés
[link]

2016. szept. 11. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Láttál már örvényt?
2016. szept. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De miért keletkezik?
2016. szept. 12. 16:17
 3/6 anonim ***** válasza:

A forgatástól.

Nem tudom, érdemes-e itt válaszolni, ha simán lepontozzák a jó válaszokat.

2016. szept. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

OFF

Kedves egyes-hármas. Bár tisztában vagyok az örvénylés, valamint a tuba és a tornádó fogalmával, mégsem éreztem ihletet, hogy a kérdező kérdését megválaszoljam, miután a linket megtekintettem.

A kérdésből érezhető, hogy a kérdező egy fiatalember, egy diák. Aki tömör, frappáns, lényegre törő és érthető magyarázatot vár. Mivel a kérdést tömören nem tudtam megválaszolni, inkább hallgattam.


Annál is inkább, mert elkeserítőnek tartom a linken látható "tanulástámogatást". Bár a látvány hasonló, a pohárban a benne lévő vizet forgatom és ez nem azonos a levegő forgásával. A víz és a folyadékok gyakorlatilag összenyomhatatlanok. A tornádóban ellenben a levegő örvénylik, ami gáz halmazállapotú és összenyomható. Emiatt aztán igen jelentős nyomáskülönbségek alakulnak ki a tornádó különböző részein, így nem véletlen az sem, hogy nehéz, több mázsás tárgyakat is fel bír szippantani. Mivel tömör válasz nincsen, ha a LÉNYEGET is bele akarod foglalni és a linken látható oldalt kritizáltam volna szívesebben, inkább nem szóltam.

Lehet, neked sem kellett volna...

2016. szept. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mélyen egyetértek az előző válasszal. A tanításnak megvannak a maguk szabályai és feltételrendszere. Aki ezt nem ismeri és mégis erre vetemedik, gyakran viszi tévútra hallgatóit.

És nincs kegyetlenebb egy téves tapasztalatnál. A legbutább (de ártatlan) diákot is könnyebb megtanítani valamire egy alaposan félreinformált, látszólag "sokat olvasott" diáknál.

2016. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

az a baj hogy a tanár azt nézi kit könnyebb megtanítani.

nem látja be hogy nem azért kapja a fizetését hogy a könnyebben tanítható diákot keresse hanem hogy az összeset tanítsa.

akkor is ha félre van tanítva.

jó nézne ki ha a kőműves csak olyan háznál dolgozna ahova nem kell létrát vinnie mert már ott van...

2016. dec. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!