Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tényleg így növelik az ételein...

EagleHUN kérdése:

Tényleg így növelik az ételeink tömegét/súlyát, okozhat valami egészségkárosodást (Videó lentebb)?

Figyelt kérdés

[link]


Káros? Vagy Egészséges?

Csak pofátlanság vagy törvénytelen is?



2016. szept. 27. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Egy 450g-os Nestle gabonapehely 49,5mg vasat tartalmazz, ez a teljes tömeg ezred része. Ezért tömegnövelés, mint cél értelmét veszti.

A vasra az emberi szervezetnek szüksége van, hiánya betegséget okoz (akárcsak a túlzott bevitele), ráadásul rengeteg élelmiszer tartalmaz vasat (hús, tojás, spenót, tej stb.).

2016. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:
73%

A vas nagyon fontos ásványi anyag a szervezet számára. Persze túl is lehet adagolni, de nem egyszerű.


[link]


Kiemelném ezt a sort:

Toxicitás (LD50 az a mennyiség, ami az esetek felében halálos):


Emlősök - akut orális LD50 > 1185 mg/kg


Vagyis 1,185 g / testsúly kg.

Egy 80 kg-os enberkének majdnem tíz deka vasat kell bezabálnia olyan formában ,ami fel tud szívódni az emésztésből, szóval a darabokra fűrészelt kempingbicikli-váz egy hónapra felosztott napi adagokban történő elfogyasztása maximum kellemetlen tünetekkel járna.


Nem tudom, mi a videó célja, hülye pánikkeltés, vagy mi.

Mindenesetre az a vasmennyiség, amiről ott szó van, tökéletesen ártalmatlan, sőt, vashiányos állapotoknál kifejezetten kötelező.

A lókaja csomagolásokon feltüntetett RDA (recommended daily amount) a napi ajánlott bevitel. A káros hatású mennyiség, legalábbis vas esetén ennek több százszorosa.

A konyhasó-tartalom sokkal károsabb.

2016. szept. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
78%

Bááá, most vettem észre, mit írtam spontán elütésként:

"A lókaja csomagolásokon"

És tök véletlen volt.

Ha ló, egyen zabot.

:D

2016. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Vevőt átverő tömegnövelésre is tudok példát, mert ugyebár a kérdésé nem az.


Ott volt a paprikapor-hamisítás téglaporral, rosszabb esetben míniummal, na az már méreg.


Meg a leadásra tenyésztett nyulaknál az a trükk, hogy leadás előtt pár órával kősót adnak a nyusziknak, amit boldogan rágicsálnak, majd persze iszonyat szomjasak lesznek és isznak, mint állat. Így leadáskor nyuszinként 20-40 dekát is lehet tuningolni. Persze ezt a mérlegelés után 1-2 órával kihugyozzák, de addigra megvan a pénz.

Ugyanilyen trükk tűzifát vizesen eladni.

Vízhíg joghurtot csinálni extra soványra zsírtalanított tejből és állományjavítókkal visszaadni neki a sűrű állagot.

A tecsós sonka sem véletlenül ereszt levet, a sóval pácolt sonka szívja a vizet, mint a táblaszivacs, csomagolás előtt tele kel szívatni és kész.

A parizer hústartalma nincs 10%, a többi cisrkebőrpép, ipari szalonna (ami gyakorlatilag bőrháj és eladhatatlan szalonnadarabok kombinációja), víz és aszpik.


A 100%-os gyümölcslevek is annyira 100%-osak. hogy csak na, a más formában elaqdhatatlan minőségű gyümölcsök dehidrált sűrítménye felhigítva, szemérmetlenül hígabbra az eredetinél, hiányzó íz cukorral, aromával pótolva.



Na EZ, kérem, tényleg profitorientált, csalásnak is nevezhető tömegnövelés.


A kérdésben szereplő vastartalom nem az.

2016. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 aperitif ***** válasza:
És mennyit gondolkoztam, hogy miért nevezed lókajának a gabonapelyhet :D
2016. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lehet nem voltam 1 értelmű.

- Tisztában vagyok vele hogy a vas fontos elem a szervezetünkben.


- Azt is gyanítottam hogy ebben a mennyiségben még közvetlenül nem mérgező. (Nem is mernék belerakni ha pár órával később rosszul leszel...)

//2-es linked nem jelenik meg!//


- Viszont tiszta fém (elemi és mágneshető) formában azért csak nem kellene fogyasztanunk. Részben mert így nem is biztos hogy jól hasznosul, plusz megköti a gyomorsav sósav tartalmát, miközben vasklorid és hidrogén keletkezik, és utóbbi felbüfögése a veszélytelenebb...meg még ki tudja mi más történik, keletkezik.


- Vannak vaspótló készítmények, azokban sem ilyen elemi formában van benne. Ha ez jó lenne akkor mindenki kijárna a műhelybe vasat reszelgetni a napi adagjához.

Az alma vasszöggel sem az hogy megeszed a szöget, hanem az almasav oldja fel és utána megeszed az almát szög nélkül! Az legalább működik.


- Azt írjátok nem a tömegnövelés a cél, ilyen kis mennyiségben. Igazatok van ekkora mennyiségben tényleg nem sokat számít.


- De azt nem írta ide senki hogy akkor mi a fenét keres benne? Persze a haszonleső gyártó puszta szívjóságból tuningolja fel, mert figyel az egészségünkre...

Belerak x gramm vasat és ráírja hogy növelt vastartalommal. Csak azt nem írja rá hogy milyen formában tette bele a vasat! Nyilván egy laborvizsgálatnál ez nem is számít! Mert ott százalékosan meg lesz amit ráírt! Csakhát az mégsem a leg egészségesebb forma...


Vagyis reklámozási célja van, és figyel arra hogy nehogy csalással gyanúsíthassák hiszen ő belerakta?

2016. szept. 28. 09:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Wadmalac, a videó nem pánikkeltő, hanem egy jópofa kísérlet, ahogy az előadó mágnessel kinyer egy kis vasat a corn flakes-ből. És közben elmagyarázza, hogy miért van szükségünk vasra.


Ezt a súlynövelős baromságot a kérdező költötte hozzá, pontosabban gondolom valami agyament blog, amibe belinkelhették ezt a videót is.

2016. szept. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Lehet, nem néztem végig a videót, úgyhogy nem tudtam, hogy a kérdező vagy a videó végkövetkeztetése a hibás.

:)

Kedves kérdező, a link a vas "biztonságtechnikai adatlapja" volt.


A lényeget kiemeltem, de ha kíváncsi vagy az eredetire, itt egy másik link:

[link]


Érdekességként, ebben az LD50 nem általánosan emlősre, hanem patkányra van megadva, és az érték 30.000 mg/kg!


testsúly kg-ra 3 gramm.

2016. szept. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!