Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet házilag METIL-alk...

Hogyan lehet házilag METIL-alkoholt készíteni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem meginni akarom, hanem égetni pl. a borszeszégőben.


Ha jól tudom ezt egyszerűbb csinálni, mint etil-alkoholt, cukor sem kell hozzá.


Milyen ötleteitek vannak?



2016. szept. 29. 23:23
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Mi a cél, hogy olcsóbban jöjjél ki, mint bolti denaturált-szesz vásárlással? Mert akkor kár elkezdeni.


Pirolízis, desztillálás.

Nos, NEM egyszerűbb, mint a pálinkafőzés.

A szénmonoxidból és hidrogénből gyártás ipari körülmények közt gazdaságosabb, házilag drága és életveszélyes.

2016. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Könnyen sehogy. Házilag baromi könnyű etil-alkoholt csinálni. Már több mint 10000 éve voltak, akik megcsinálták. A metil-alkoholt meg a modern vegyipar előtt csak a pálinkafőzésből (és persze más lepárlásokból) ismerték. Szerinted ez csak tök véletlen, vagy nem könnyű metanolt csinálni otthon? Megjegyzem nagyon jó ez így. Egy etanoltól nagyon nehezen megkülönböztethető halálos méreg, ami otthon is könnyen elkészíthető? Nem köszönöm.
2016. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom ezt egyszerűbb csinálni, mint etil-alkoholt,"


rosszul tudod, denaturált szeszként árulják a bótban


egyébként formaldehid enyhe oxidációjával lehet még, bár garázssciennce fokon nem tudom milyen tisztaságban (de árban és inőságben a bolti denatszesz veri az fix)

2016. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
vagy hangyasav redukciójával
2016. szept. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!