Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit lehet csinálni a szőlővel?...

Mit lehet csinálni a szőlővel? Rengeteg szőlőm lett az idén. Semmi alkoholt nem akarok belőle készíteni, illetve eladni se akarom. Van rá valami jó kis ötletetek?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy valaki elrakja befőttnek. Hát nem is tudom. NEm biztos hogy szőlő befőttet szívesen ennék bármihez. Vagy hát nem is tudom. Mire lehet még felhasználni, tartósítani?

2013. szept. 1. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
must, elvileg azt is lehet tartósítani.
2013. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Talán mazsolának hogyha szereted
2013. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam a mustból alkohol készül. Azzal nem bajlódok. A mazsola. Igen. Ötletnek nem rossz. De a mazsola az a dolog, amit 4-5 évente használok, ha nem kerülhetem el. Kár. De amúgy jó ötlet lett volna. Ötlet még? valaki?
2013. szept. 1. 13:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Kipréselném a levét és dobozolva fagyasztóba tenném. Láttam ilyet valahol, hogy üdítős/tejes dobozokat kimostak vagy kibéleltek zacskóvalés abba öntögették, így fagyasztották le a gyümölcsleveket. Régen én csináltam szőlőbefőttet is. De ha nem szereted és nem akarod eladni, akkor ajándékozd el, vágd ki a töveket vagy hagyd rajta rohadni a termést.
2013. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Valami szőlős süti is mehetne belőle. De amúgy ha ennyire nem vagy szőlő párti minek neked? :)
2013. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Megenni nem akarod, eladni nem akarod, bort sem csinálnál belőle. Szerintem hagy fenn a tőkén, majd a madarak megeszik.
2013. szept. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Van szőlőm, szilvám, amiből, kb 2 üveg lenne. Volt ribizli rengeteg, ami a madaraké lett mert az se lett felhasználva, illetve van egy pár darab körte. Hogy minek? Ahova most költöztünk házba, ez van az udvaron. De a fagyasztós módszert valószínűleg megfogadom, és ha már veszteni nem vesztek vele semmit, talán megcsinálom a befőttet is. Majd utánajárok hogy tudom megcsinálni.
2013. szept. 1. 14:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Szőlőlé? Szőlőszörp? Nincs (még) bevált receptem, de ez biztatóan hangzik: [link]
2013. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A szőlő-befőttről egyszer írtam, hogy hülye fejjel ugyanolyan üvegre raktam, mint a püszkét (=máshol egresnek nevezik) és még ráaadásul egymás mellé is raktam őket a polcon. No a szőlő-leves berántva, tejföllel, cukorral nem igazán volt élvezhető. :)))


Befőttként ugyanúgy mint bármely gyümölcsöt, szedd le szemenként nézd át, az egészséges szemeket üvegbe + na-benzonát, kidunsztolod és ha meghűlt, mehet a helyére.


Vagy valóban: kocka alakú müa. dobozt bélelj ki neylon zacsival, öntögesd bele a kifacsart szőlő-levet. Ha megfagyott, zacsit kiveszed, belerakod még egy másik zacsiba is, és így (doboz nélkül) bezacsizva a fagyasztóban szépen megvárják a sorsukat télire. Hidd el, télen minden falat, minden korty vitamin áldás lesz bármilyen formában. Ne hagyd a tőkén, ha már megért.


Mazsolát nem tudsz belőle csinálni, állítólag ahhoz kifejezetten olyan tipus, az a fajta szőlő szükséges! Persze megpróbálhatod, én inkább a gyümölcslét, és a befőttet próbálnám meg.

2013. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ezek jók. Ezt ki fogom próbálni.
2013. szept. 1. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!