Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora szigetelés szükséges?

Mekkora szigetelés szükséges?

Figyelt kérdés
Van egy önvédelmi sokkoló, ami 500 kilovoltot ad le a két végpontja között, amik között van 5 centi. Milyen szigeteléssel lehet ez ellen védekezni. Ezt úgy értem, hogy a két végpont a lehető legközelebb van a szigeteléshez, a szigetelés másik fele pedig a bőrhöz.
2016. okt. 11. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Védekezni vagy valamilyen vezetőből készült ruhával, vagy igen vastag szigetelővel lehet.

A szigetelő átütési szilárdsága és a vastagságának a szorzata nagyobb kell legyen az 500 kV-nál. A polietilénre ilyet találtam, hogy 200 kV/cm a szilárdsága. Tehát ha körbecsavarod magad nejlonzacskókkal mondjuk 1.5 cm vastagon, az már jó lehet. Ugye ezen kétszer kell átütnie, szóval 3 cm * 200 kV/cm = 600 kV.

Csak mondjuk elég könnyen szakadnának a zacskók, úgyhogy még vastagabbra kellene csinálni.


Kényelmesebb és biztonságosabb valami fémszálas ruhát felvenni inkább.

2016. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az értékek azok homogén anyagra és homogén erőtérre vonatkoznak, ebből az első nem teljesül a zacskótekergetésnél, ahol levegő és anyag van rétegezve, és az elektrotechnika szeszélyeiből kifolyólag pont a rosszabb szigetelőben lesz nagyobb a térerősség. Az elektródák alakja meg aztán pláne nem a homogén erőteret létesíti.

És mekkora biztonsági tényező? Például aki 20 kV-on végez feszültség alatt munkát, az egy teljes értékű szigetelőkesztyűvel fogja meg a madzagot, miközben olyan kosaras kosarában áll, amelyik gémben kettő darab szigetelő közdarab van, mindkettőt külön 100 kV-al próbálják...

2016. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát a homogén anyagokból a biztonságos szigetelőréteg nem túl kényelmes viselet. Akkor marad a valamilyen vezető anyag. Gondolom ezt úgy kellene elképzelnem mint a faraday kalitkát. Ez abban az esetben is működik, ha közvetlenül érintkezésben vagyok vele? Esetleg akkor is, ha az egyik végpont mondjuk a kézfejem egyik felénél érintkezik, a másik végpont pedig a tenyerem felől?
2016. okt. 12. 22:15
 4/6 Walter_Dornberger ***** válasza:

Nagy ostobaságot írtak az előzőek.

Nem szigetlővel kell védekezni a sokkoló ellen, hanem fémtartalmú, vezetőképes ruhával. (folyamatos láncing a középkorból stb)


Arra ugyanis, hogy 500kV ot szigetelj, az elég macerás, sokkal nehézkesebb, mint alkalmi Faraday kalitkába bújni: az áram nem az emberen keresztül hanem a fémen át folyik, így nem okoz sokkot. (többrétegű ruha, közte alufóliával, még a teaser ellen is védhet. ha a kilőtt érintkezők a fóliába szúródnak)

2016. okt. 13. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nagy ostobaságot írtak az előzőek."

Mivel én nagy igazságokat írtam a nagyfeszültségű technika tárgyköréből, ezért szerintem te írtál nagy ostobaságot eme mondatoddal. :D

2016. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Walter_Dornberger ***** válasza:
Az előtted szólóra gondoltam éppen (az elsőre).
2016. okt. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!