Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Digitális hőmérőre a szoba...

Digitális hőmérőre a szoba hőmérséklet hatással van?

Figyelt kérdés
Szájban mérem de az elmúlt egy hétben 3-szor egymás után más-más értéket ad, ehet rá hatással h hidegebb van a szobában mint máskor? A digihőmérő milyen elven működik?

2016. okt. 15. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Közönséges szilíciumdiódát lehet használni hőmérséklet érzékelőnek. A nyitóirányú feszültsége erősen hőmérsékletfüggő. Itt egy kapcsolási rajz példának, a bal oldalán látható a hőfok érzékelőnek használt dióda:

[link]

De hőmérsékletfüggő ellenállást is lehet használni hőfok érzékelőnek. Például számítógép tápegységben találkoztam az utóbbi megoldással.

Az én digitális lázmérőm papírján +/-0,1°C pontosságot írnak. Egész fokokat biztosan nem tévedhet, hisz akkor miért készítették volna egy tized pontosságúra.

2016. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 TappancsMancs ***** válasza:

Olvasd el a használatiját is mert lehet benne pl ilyen.


'A mérés megkezdése után 1 perccel sípoló hang jelzni, hogy a mérés a test hőmérsékletét maximálisan megközelítette, de a folyamat még nem fejeződött be. Javasoljuk, hogy a teljesen pontos mérés érdekében még vérjon pár percet, mielőtt leolvassa az eredményt."


[link]

2016. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kicsit összefolyik a kérdésben, hogy pontosan mit is befolyásol a szoba hőmérséklete, a hőmérő működését, vagy a te testhőmérsékletedet? Az biztos, hogy egészséges ember esetében a szájban mért testhőmérsékletet nem befolyásolja számottevően a külső hőmérséklet, azaz egy 18°C-os szobában pont úgy 36,5°C lesz mint egy 22°C-osban, ugyanis a hőszabályozásunk elég jól működik. A hőmérő működéséhez nem értek, de azt el tudom képzelni, hogy egy hideg helyről elővett hőmérő lassabban fog felmelegedni, több időre van szükség, hogy a valós testhőt mutassa. Amit a kettes válaszoló írt, hogy a sípolás után még pár percig bent kell tartani a hőmérőt, nem értem ugyan, de elfogadom, hogy így van.
2016. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szirty ***** válasza:
Attól függ mennyire lihegsz.
2016. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi köze ehhez a lihegésnek?
2016. okt. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! azért tettem fel a kérdést, mert reggel amikor megmérem pl akkor először 36,67 ha még egyszer beteszem akkor 36.77, 3-adjára pedig 36.84-et mért... eddig ilyet nem csinált, utóbbi pár napban csak, a hálóban még nem fűtünk ezért gondoltam, h köze lehet a szobahőmérsékletnek hozzá pl h másképp melegedik fel
2016. okt. 15. 19:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Még szerencse, hogy abbahagytad a mérést. Még ötször megmérted volna, és hőemelkedésed is lett volna :-)

Na, ennyit érnek ezek a mai modern digitális lázmérők. Még a régmúltból megmaradt 2 rendes becsületes higanyos lázmérőm. Mint egy kincsre, úgy vigyázok rájuk.

2016. okt. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De nem igaz, hogy nem lehet normálisan működő modern digitális lázmérőt csinálni...
2016. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szirty ***** válasza:

"Mi köze ehhez a lihegésnek?"


Szerinted mi? :D

2016. okt. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom.Rálihegett, és emiatt gyorsabban fölmelegedett? Vagy a lihegése gyorsabban növelte a szoba levegőjének hőmérsékletét? Fogalmam sincs.
2016. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!