Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miként szabadíthatnák fel...

Miként szabadíthatnák fel némi adrenalint a mellékvesémből komolyan veszélyhelyzt nélkül?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy sikerüljön de lehretetőleg bele ne haljak
2016. okt. 22. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Roviden: sehogy. A belsoelvalasztasu mirigyeidet nem tudod csak ugy, ukkmukkfukk befolyasolni. Nem tudom milyen hulyeseget olvastal vagy mire kell ez neked, de felejtsd el.
2016. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom te mire gondoltál, de én azt kérdeztem hogy szabadíthatnák fel minél több adrenalint anélkül hogy életveszélyes stresszhelyhetbe hoznám magam, az az anélkül hogy kiugorjak egy gépből stb
2016. okt. 22. 11:22
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Komolyabb fizikai megterheles hatasara szabadulhat fel adrenalin.
2016. okt. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai megterhelés és stressz. Főként ha a kettő együtt jár, például versenysport, vagy veszélyes sport, ejtőernyőzés, autóverseny, bungee jumping, stb.
2016. okt. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Megterhelés hatására? Még sosem tapasztaltam, ezek szerint nagyon kis mértékű vagy nem voltam igazán megterhelve?

Hogyan idézhetném elő a legbiztonságosabb módon?

2016. okt. 22. 14:31
 6/15 EagleHUN ***** válasza:
Ha megijesztenek.
2016. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
De gondolom nem tudok senkit se megkérni hogy ijesszen meg mert akkor számítani fogok rá
2016. okt. 22. 16:15
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Mit nem tapasztaltál? Minden alkalommal, amikor fokozott megterhelés, vagy stressz ért, meghatároztad a véred adrenalin szintjét?

Ha már futottál a busz után 10 métert, és azt érezted, hogy kapkodod a levegőt, gyorsabban dobog a szíved, akkor tapasztaltad. Ha megszólítottál egy lányt, és azt érezted, hogy ég, kipirult az arcod, izzad a tenyered, kitágul a pupillád, akkor tapasztaltad. Ha már motoroztál valaha, és azt érezted, hogy baromi jó, amikor tépsz a pályán, akkor már tapasztaltad. Ha snapszeroztál már valaha, és élvezted, hogy megkontráztad, és el is fogtad az ellenfél snapszerét, akkor tapasztaltad.

EZ az adrenalin felszabadulás.

2016. okt. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Mit nem tapasztaltál? Minden alkalommal, amikor fokozott megterhelés, vagy stressz ért, meghatároztad a véred adrenalin szintjét?"


Ezért írtam hogy nem tapasztaltam, lehet hogy azért mert nem volt, vagy azért mert nem érzékelhető mennyiségben, inkább értelmezd mielött kötekedsz


"Ha már futottál a busz után 10 métert, és azt érezted, hogy kapkodod a levegőt, gyorsabban dobog a szíved, akkor tapasztaltad"


Nem az nem azért van, hanem mert használod az izmaidat és több vért kell bele pumpálnia a szivednek, amihez több oxigén kell ezért gyorsabban veszed a levegőt nagyokos..

2016. okt. 22. 17:47
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Azért veszed gyakrabban a levegőt, azért gyorsul fel a szívverésed stressz, vagy fokozott fizikai megterhelés alatt, mert a mellékvesédben adrenalin termelődik. Önmagában az, hogy mennyit használod az izmaidat, ebből a szempontból irreleváns. Akkor is adrenalin termelődik, ha minden nap futsz a busz után, meg akkor is, ha csak hetente egyszer. Talán csak a mennyiségben van eltérés.

De sőt, akkor is adrenalin termelődik, amikor engem próbálsz sértegetni :)

2016. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!