Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit gondoltok a "visszhang-elm...

Mit gondoltok a "visszhang-elméletről", mint a Nagypapa-paradoxon lehetséges megoldása lehet?

Figyelt kérdés

Angol nyelvű oldalon olvastam az úgynevezett "echo-theory"-ról, ami a múltba való időutazásnál egy lehetséges válasz lehet a Nagypapa-paradoxonra.


Az elmélet szerint, ha visszamész az időben és megölöd a nagyapádat, akkor eltűnsz, majd úgy fog alakulni a történelem, hogy sosem születsz meg. Viszont attól még, hogy sosem születtél meg, attól még ugyanúgy megjelenik az időt utazó verziód a múltban, biztosítja, hogy ne szüless meg, majd eltűnik. Sosem születsz meg és csak pár órára létezel a múltban, hogy saját nemlétedet biztosítsd, mint valami fantom. Ez a múltban megjelenő verziót a "visszhangod", innen kapta az elmélet a nevét.



2016. okt. 27. 17:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Azért van egy olyan dolog is, hogy ha létezne HASZNÁLHATÓ időutazás, arról valószínűleg már tudnánk.
2016. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Mojjo ***** válasza:

@20: igazából ez működik akárhány térdimenzión belül, csupán az idődimenziók száma van egyre korlátozva.


Természetesen el lehet vetni, hogy "áhh, csak mai tudomány", de ahhoz az kellene, hogy kiderüljön, a speciális relativitáselmélet _alapjaiban_ hamis. Az a speciális relativitáselmélet, amit önmagában bizonyítékok hada támaszt alá,és ami alapköve olyan nem kicsit sikeres modelleknek, mint a kvantumelektrodinamika, kvantumszíndinamika, vagy részecskefizikai dtandard modell.


Igazából a későbbi modelljeinknek is konzisztensnek kell lenni a helyesnek talált régiekkel, amíg világ a világ, így ebben változás a fizika fejlődésével sem állhat be. Illetve ismételten, csak akkor, ha kiderül, hogy a specrel egy marhaság.

2016. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Wadmalac ***** válasza:

"Azért van egy olyan dolog is, hogy ha létezne HASZNÁLHATÓ időutazás, arról valószínűleg már tudnánk."

Ez tényleg a legjobb logikai érv ellene.

Hogy nem tudunk a jövőből jött látogatókról.

Csak az nem 100% hogy nem is voltak. Nemlétezést nehéz bizonyítani.

2016. nov. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nagypapa paradoxon megoldása: Amint megölted nagyapádat megszűnik létezni az a fizikai test amiben eddig tudatod lakott. Ha feltételezzük, hogy a tudatod az előre eltervezett életutad eredménye, akkor egy másik családban más genetikával, de teljesen azonos életeutat fogsz bejárni. Szóval nagyapád megölésével egy másik testben folytatod életed és még csak fel sem fog tűnni a változás.
2018. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Szűken gondolkodva sokan erre a nagypapa paradoxonra hivatkoznak. De volt is ilyen film ( Loki sorozat vége fele)


Idősíkok minden döntés uj leágazás stb.



Vagyis megszülettem lett egy idősíkom, ebben vannam szüleim nagyszüleim stb


Visszautaznék az időbe, megölném őket, akkor ez az én idősikomon ugyanugy folyamatos időfolyásként lenne jelen, nem Isten lennék csak visszamennék az időbe nem az univerzum idején mennék vissza. Tőlem független menne az idő tovább.


Vagyis ha én visszamegyek, megölni őket az már az én meglévő idősíkomban történik, és az ő halálukkal egy következő idősík is létrejönne egy ÚJ LEÁGZÁS amiben ők már nem léteznek, az ő cselekvéseik tetteik minden nélkül létrejönne egy új ág. Az az enyémre már semmi féle befolyással nem lenne. Ha ezután visszatérnék lehet ugyanugy élnének a nagy szüleim mert feltételethetően az egy masik idősík lesz amiben nem élnek.


VAGY ha vissza( onnan előre) megyek a jelenlegi időmbe akkor egy teljesen új ( a ki indulási időmtől teljesen más) jelenbe csöppennék ahol elvileg meg sem születtem, kvázi nem is léteznék az ottani jelen(jövő?) ben.



Amúgy, sokan mondják, hogy nem lehet visszafelé utazni az időben stb.

Meg nem lineáris az idő meg így meg úgy.

Én erre csak annyit mondanék, hogy ez a mi kis Földi gondolatunk és foglalkozunk a témával talán 100 éve a bolygón. Én nem gondolnák semmilyen ilyen alap elgondolást az időre se az időutazásra mivel szerintem az univerzum és ezen dolgokba még lehet az 1% ot sem tapasztaltuk meg, nem ismerjük ezért nem tudhatjuk. Nem mi teremtettük a spanyol viaszt. Lehet valahol a végtelen világűrben valahol meg ezer vagy százezerévekkel előttünk van egy faj ebben a témában vagy kutatásokban.

máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!