Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A 118-as rendszámú atomnál...

A 118-as rendszámú atomnál létezik nagyobb rendszámú atom?

Figyelt kérdés
Akár mesterségesen létre lehet hozni? Vagy melyik az az atom, amelynél már nagyobbat tényleg nem lehet létrehozni, max olyan körülmények mellett, ami más az atom megsemmisülését is okozza?
2016. nov. 4. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván igen, de ezek már igen nagy méretű atommagok, gyorsan bomlanak, ezért vizsgálni is nehéz őket.
2016. nov. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mojjo ***** válasza:
2016. nov. 5. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 MrPifta ***** válasza:
100%
Pontosan. Minél nagyobb a rendszám, annál gyorsabban bomlik, vizsgálni is nehéz. Nem tudjuk hol a vége, de kevés gyakorlati haszna lehet a nagy rendszámú elemeknek.
2016. nov. 5. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hadd kotyogjak bele MrPifta válaszába!

Jelenleg nem ismerjük gyakorlati hasznát a nagy rendszámú instabil elemeknek.

2016. nov. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért költenek annyi pénzt és energiát az előállításukba?
2016. nov. 5. 12:30
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem lenne jobb, ha a tudomány minden erejével a megújuló energiaforrások hasznosításába fektetné? Pl. 50%-nál jobb hatásfokú napelemek, stb. Én úgy tudtam, hogy a 120-as rendszámú a legnagyobb elem, de a dinamikus mindig frissülő periódusos rendszerben a 118-as a legnagyobb, ami fel van tüntetve. Épp ezért én arra gondolok, hogy 118-nál nagyobbat lehet elő sem lehet állítani. Illetve fölösleges.
2016. nov. 5. 12:33
 7/10 Mojjo ***** válasza:
84%

@6: 126-osat jó eséllyel elő lehet állítani. Majd egyszer. Hogy mi ennek az értrlme, azt én személyesen nem tudom, de ez nem jelenti azt, hogy nincs.


A jövő viszont aligha a megújuló energiaforrásoké. Ideiglenesen, kisegítésnek _talán_ jók, bár én nem vagyok róla meggyőződve, hogy akárcsak közelítőleg annyira környezetbarátak, mint ahogy az emberek általában gondolják róluk. A jövő a fúziós energiatermelésé.

2016. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dellfil ***** válasza:
100%

Igen, léteznek a 118-asnál nagyobb rendszámúak is, - csak mint többen írták - nagyon rövid élettartalmúak.

Ám lehet, hogy létezik egy (vagy több?) "úgynevezett sziget(ek)". :)

[link]

Hogy miért érdemes egyáltalán kutatni bármit is, amelynek nem biztos, hogy "haszna" lesz? Mármint a közeljövőben.

Nos azért, mert nem szabad (nem szabadna) "kiherélni" a tudományos kutatást azzal, hogy csak a rövid távú célokat vesszük figyelembe, mert ez hosszabb távon a tudomány halálát jelentené.

"A jövő a fúziós energiatermelésé."

Nagyon egyetértek! :)) Kösz Mojjo! Ez egy kulcsmondat. :D


dellfil

2016. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dellfil ***** válasza:
100%

Bocsánat, az "úgynevezett sziget(ek)" helyett: "úgynevezett stabilitási sziget(ek)" a helyes! :)


dellfil

2016. nov. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mojjo ***** válasza:
100%
@9: amennyire tudom Z=126-nál van az utolsó stabilitási sziget, azért írtam pont azt a rendszámot előzőleg.
2016. nov. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!