Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A levágott fejű baromfi...

A levágott fejű baromfi hogyan képes reagálni még a fájdalomra?

Figyelt kérdés

Szóval láttam egy vágást, már nem volt a feje a hején csapkodott még mindig a szárnyaival és megpróbál elfutni, a tulaj pedig elkapta a szárnyánál és megkezdte "feldolgozni" kezdve a szárnyai végeinek El/le töréseivel melyre a madár reaglát, mindin reccsenésnél mégjobban megugrott mint ha csak ott lett volna még a feje és élt és virult volna...

Hogyan lehetséges? ha nincs összekötetésben a test az agyal hogyyan kaphatnak parancsot az izmok a mázgásra? hogyan reagálhatott még dolgokra?


2016. nov. 8. 15:36
1 2 3
 21/25 sadam87 ***** válasza:

"de a reflexvezérlő idegi részek igenis léteztek és maradt is belőle a mai madarakban."

Arra akartam rávilágítani, hogy a gerincvelő minden gerincesben szerepet játszik a mozgás irányításában (én magam is tapasztaltam törpeharcsán), és a dinoszauruszoknál (és madaraknál) az általam találtak alapján semmivel sem (de érdemben biztos nem) tölt be nagyobb szerepet ebben. A dinoszauruszok és madarak gerincvelőjének keresztcsonti szakasza az általam linkelt cikkek alapján nem vastagabb (a többi részhez mérten), mint a többi szárazföldi gerincesnél.

2016. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Wadmalac ***** válasza:
Elfogadom, a szakirodalom tutira többet tud nálam. Viszont mégiscsak van ott valami aktív idegi központ, ami koordinált, komplex reflexmozgást képes produkálni (a járás, futás jóval több egy idegi rángásnál).
2016. nov. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Helyes válasz ***** válasza:

Én a fejlevágási kísérletemet házilegyeken teszteltem, az kevésbé véres,és jobban megéri anyagilag.

A légy,ha lassan kést tolsz a nyakához,mivel az igen kis keresztmetszetű,nem érzékeli,aztán fejvesztve menekül pár másodpercig.

2016. nov. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 sadam87 ***** válasza:

"Viszont mégiscsak van ott valami aktív idegi központ, ami koordinált, komplex reflexmozgást képes produkálni (a járás, futás jóval több egy idegi rángásnál)."

Nem is állítottam, hogy nincs.

2016. nov. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
...
2016. nov. 13. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!