Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » FIZIKA! Nem értem hogyan kéne...

FIZIKA! Nem értem hogyan kéne kiszámolni ezt a feladatot, és a szabadon eső testek mozgása is nehezen megy. Valaki?

Figyelt kérdés

problémám, hogy tudom a képletet (v = a x t) ez a sebesség kiszámítása. De ahhoz ugye tudnom kell a gyorsulást. Azt úgy számolom ki, hogy a= 2 x s : t2 (másodikon!)

De honnan tudjam mennyi az út ha nincs benne a feladatban?

illetve valaki elmagyarázza nekem ezt a feladatot?

'feladat: egy golyó 5 mp-ig esik szabadon. Mekkora sebességgel érkezik a földre? Mennyi utat tesz meg esés közben?' (mármint végig levezetve. nagyon köszönöm!)


2016. nov. 15. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:

A szabadon eső test gyorsulása a "g" ami g=9,81m/s^2 vagy szokták közelíteni tízzel azaz ~ 10m/s^2.

Mit jelent a gyorsulás hogy egységnyi idő alatt ennyivel változik a test sebessége.Tehát t=0-ban a sebessége 0.(a feladat nem írja hogy mekkora a kezdősebesség tehát feltesszük hogy nulla. t=1s -nél 10m/s ,t=2s-nél 20m/s és így tovább az ötödik másodperc végére a sebessége: t=5s-nál v=50m/s persze a közegellenállás elhanyagoljuk. (Ami ennél a sebességnél már nem is lehetne megtenni) Az út a s=v0*t+a/2*t^2 képletből jön ki a s=g/2*t^2 (v0=0 egyszerűsítéssel és a=g helyettesítéssel.

2016. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!