Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi ideig maradna életben...

Mennyi ideig maradna életben egy hal a világűrben, miért?

Figyelt kérdés
Beleszámolva a nyomást, a vákumot,a hőmérsékletet,a levegő hiányát

#hal #halál #NASA #űr #meddig.élet
2016. nov. 16. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok szakértő, de fellőnéd a halat egy oxigéndús vízbuborékban az űrbe, vagy hogyan másképp gondoltad ezt megvalósítani? :D
2016. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Az űrben az átlag hőmérséklet -270°c
2016. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Az ilyen környezetbe kerülő emberre többféle veszély leselkedik: a rendkívül alacsony hőmérsékleten megfagyhat, a gyakorlatilag nulla nyomáson a testnedvei felforrhatnak, a levegő hiánya miatt megfulladhat. A halál legvalószínűbb oka ez utóbbi: a tüdőben levő és a külső nyomás azonnal ki akar egyenlítődni, ezért a levegő rögtön kiáramlik a tüdőből, majd a vérben kötött oxigén is igyekszik kiválni a tüdőben, hogy ez is kiáramoljon a környezetbe, végül az oxigén nélkül maradt szervek felmondják a szolgálatot, még mielőtt bekövetkezne a fagyhalál, vagy elforrnának a testnedvek.
2016. nov. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
A halakra is igaz ;)
2016. nov. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Tudtommal, már volt ember szkafander nélkül néhány mp-ig az űrben, túlélte, a vákuum volt igazából veszélyes. Az űrben nincs hővezetés, csak hősugárzás, így a kihűlés kisebb veszélyt jelent (jó pár órába telne, míg kihűlnél).

A hal esetében is a vákuum jelent igazán veszélyt, attól pusztulna el, én max. néhány percet adnék neki.

2016. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
82%
ezt hol olvastad, hogy ember volt kint védőruha nélkül?
2016. nov. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
47%

Elméletileg ember is napárnyékban túl élhetné pár másodpercig. feltéve, ha valami olyan készülék segítené, mely megakadályozza a levegő kiáramlását a tüdejéből. Max véraláfutások keletkeznének a bőrén, de a 2-3 kelvin fokos hőmérséklet nem számít, mert légüres térben nem vezeti el semmi sem a hőmérsékletet.

Mondom csak így tudom.

2016. nov. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

A gyakorin lattam hivatkozast, de voltak mar balesetek is, amikor kiszakadt a szkaf. megis tulelte az ember, pl. a ruszkiknal.

2016. nov. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Wadmalac ***** válasza:
81%

A kiszáradó és megfagyó kopoltyú miatt kicsit gyorsabban fulladna meg, mint levegőn.

Mondjuk méretfüggő is, mert lehet, hogy az úszóhólyagja kitolná a belső szerveit a száján.

2016. nov. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tislerics Máté ***** válasza:
47%

Vagy azonnal, vagy 1-2 percen belül elpusztulna.


Ez függ a hal fajtájától, méretétől, továbbá nem mindegy hogy hol van az űrben. Egy csillag közelében a hő és egyéb sugárzások azonnal elpusztítanák.

Nagyobb tömegű égitestek mellett akár a gravitációs erő és szétszaggathatná. A Föld mellett árnyékban szerintem max 2 perc és fulladásos halál, akár mennyire is szívos a halfaj.

2016. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!