Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi az f (x, y) =-y/ (x+y)...

Mennyi az f (x, y) =-y/ (x+y) ^2 függvény y változó szerinti deriváltja? (vagy az "x/ (x+y) ^2" x szerintije)

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, sehol nem találtam ehhez hasonló megoldott példát.

2016. dec. 5. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Ha valami szerint deriválsz, akkor az összes többit konstansnak veszed. Ha tudod deriválni a -y/(1+y) függvényt, akkor a -y/(x+y) y szerinti deriváltját is ki tudod számolni.


Bónusz kérdés: mi lesz a függvény z szerinti deriváltja? Ha erre tudod a választ, akkor megértetted, hogy fent mit írtam.

2016. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem hogyan kell, csak az a baj hogy kiszámoltam mindkettőt, de valamiért nem egyenlő a fentebb írt két derivált egymással, pedig annak kéne lennie egy feladat szerint. Egzaktá tehető diff egyenlet, mindent úgy csináltam ahogy kell, és ennél a pontnál elakadtam. sehogy sem jön ki :( Sajnos már késő a megtanulnom a matlabot használni, reggel írom a zárthelyit
2016. dec. 5. 21:40
 3/3 A kérdező kommentje:
de köszönöm a gyors választ!
2016. dec. 5. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!