Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Thevenin-tétel alkalmazása?

Bollocks kérdése:

Thevenin-tétel alkalmazása?

Figyelt kérdés

Adott az alábbi kétpólus:

[link]

Segítenétek, hogy hogyan kellene a Thevenin tételt alkalmazni rá? Nem sikerült kibogoznom, és azt sem tudom, melyik részével kezdjem. Köszönöm a segítséget!



#tétel #kétpólus
2017. jan. 5. 22:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Szuperpozíciót lehet rá alkalmazni? Mert akkor a D-Y és Y-D átalakításokkal talán le lehet egyszerűsíteni.
2017. jan. 5. 23:16
 2/4 Walter_Dornberger ***** válasza:
Szerintem a Y-D átalakítás nem segít , a megoldás menete a négy csomópontra és négy hurokra felírni a kirchof egyenleteket (csomópontba folyó áramok előjeles összege zérus, zárt hurokban a feszültségesések összege zérus), és megoldani. 8 egyenlet (4csomópont és 4 hurok), 6 áramerőség érték, bőven meg lehet oldani szerintem.
2017. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet. A négy hurok alatt a három hurokra gondoltál, vagy képezzek egy ágat amint szakadás van A és B közé? Mert ebben az esetben viszont öt csomópontom lesz (A, B, és az A melletti három másik). Mindenesetre megpróbálom az ötleted alapján, köszönöm szépen!
2017. jan. 6. 16:04
 4/4 Walter_Dornberger ***** válasza:

nem, nem arra gondoltam.

Ha be lennének számozva az ellenállások, akkor könnyebb dolgom lenne. a négy hurok: baloldalt felül, jobboldalt felül, alul középpen, és a külső hurok az áramkör külső szélén.

2017. jan. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!