Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez a mágnesmotor valóban...

Ez a mágnesmotor valóban működhet, vagy ez is átverés? Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már régebb óta érdekelnek az ilyen fajta ingyen energiával foglalkozó elméletek, de most teljesen véletlenül ráakadtam ilyen videókra, és nem tudom, hogy igaz lehet-e.

Tulajdonképpen amiért hiszek benne az az, hogy rengeteg dolgot titkolnak előlünk (pl olvastam hogy amerikában ellenőrzik a szabadalmakat és volt már rá példa, hogy az ilyenekkel rögtön titoktartási nyilatkozat, meg hát gondolom mindenki hallott már összeesküvés elméletekről, mert nyílván senkinek sem érdeke. Lehet igaz, lehet nem, ez olyan mint az ufók..)

Amiért kicsit gyanúsnak tartom: nagyon sok videó van már a neten, ha tényleg mindegyik működne már elterjedt volna vagy népírtás lett volna..


Viszont ez a videó akkor is felkeltette az érdeklődésemet:

[link]

A végén ott a működőképes szerkezet is.. én nem vagyok fizikus, de így ránézésre a mágnes mindig felgyorsítja, és az energia nem vész el, hiszen visszadobja mindig az elejére önmagát, amitől ugyanúgy újrakezdi ugyanonnan, tehát nem veszett el energia.

Ha ez tényleg igaz, akkor ez örökké (ha nem is örökké, de mondjuk hónapokig vagy ilyesmi) mozog? Ha nem, akkor jó lenne ha valaki leírná miért nem.. tehát hogy ebben az elméletben konkrétan mi a hiba..

Véleményem szerint ha ezek nem is működnek, szerintem létezhet, hiszen az iránytű is elmozdul kezdőlökés nélkül. Semmiből jött energia.. miért ne lehetne bonyolultabb szerkezeteket építeni amivel a mágnesesség energiája tényleg felhasználható lenne.


Ha esetleg fizikus vagy tudós szeretne válaszolni, akkor elnézést kérek a laikusságomért, nem vagyok fizikus, ezért érdekelnének a magyarázatok.


Köszi


2017. jan. 10. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A tesla 4 aksis kapcsolás is működik csak forgóhenger vezérlővel, mert a relé beég egy kettőre. Azt minél jobban terheled annál jobban termeli az energiát, vagy is túltölti, ezt kicsit nehéz szabályozni rajta, láttam yutubon és elhiszem! A földet is simán meg lehet csapolni ez 110%, csak tudni kell hol vannak azok a pontok a földön, utána ki kell nyerni mint a Henry Moray féle eszköz.
2017. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Azért nem,mert a 100%-os hatásfokot még elméletben sem lehet elérni. Ha bármilyen energiaátalakítót veszel (például ahol a mágneses energiát mozgási energiává alakítjuk), abban mindig keletkezik veszteség.

A termodinamika 1. főtétele kimondja, hogy energia viszont nem keletkezik és nem vész el. Tehát ha egy rendszerben akár csak a legkisebb súrlódás, vagy közegellenállás is létezik, az ott elnyelődött energia biztosan csökkenti a rendszer összenergiáját, amely így szép lassan elfogy, és az "örökmozgó" megáll.


Persze a veszteségeket lehet csökkenteni, de teljesen megszüntetni nem lehet. Vagyis készíthető olyan szerkezet, amely sokáig, nagyon sokáig is mozoghat, de egy valami biztos: energia pótlás nélkül előbb-utóbb megáll.

2017. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

értem, tehát előbb utóbb megáll.

És olyan nem lehetséges, hogy a megtermelt energiából újraindítsa a szerkezetet? Vagy ha kell hozzá mindenképpen erő, akkor engem nem zavarna, ha lenne egy autóm ami ilyen elven működik, és havonta egyszer nekem kéne meglöknöm a mágnesmotort hogy forogjon. :D

Oké ez nagyon leegyszerüsítve volt. :) vagy nem lehetséges, mert csak annyi energiát lehet kitermelni mint amennyit beleadtam? valószínű így van, de érdekes hogy akkor olyan kis energiától hogyan foroghat ez akár évekig, és azzal nem termelhető annyi energia mint amennyi szükséges hozzá.. vagy olvastam olyat, hogy a mágnes hatása is csökken.. ez mondjuk megmagyarázza, hogy ez sem lehet végtelen energia örökké, de biztos vagyok benne, hogy lehetne hasznos szerkezeteket építeni..


Még valami ami paraszti ésszel fordult meg a fejemben.. pl a villanyautók, ami kizárólag árammal megy.. ha lennének a kocsi oldalán ilyen kis turbinák, amiket a menetszél hajt, az elméletben nem tudná visszatermelni az elhasznált energiát? Tehát menet közben önmagát töltené, minél gyorsabban megy, azaz minél több energiát fogyaszt, annál többet is termelne.. oké valószínű itt is elveszne valamennyi, de ki lehetne hozni majdnem maximálisra? Hogy tölteni is csak nagyon ritkán kellene?

2017. jan. 10. 22:13
 4/10 A kérdező kommentje:
meg az elején is.. plusz a tető egy nagy napelem, ami meg használaton kívül töltené..
2017. jan. 10. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, nagyon nagy problémák vannak nálad.

Két dolgot kellene itt tudnod:

1 - MINDENNEK a működtetéséhez energia kell,

2 - SEMMINEK nincsen 100% hatásfoka.

Csak egy példa: ha ilyen légcsavart teszel az autóra, akkor:

1 - LASSÍTJA az autót! Micsoda meglepetés, nem?

2 - JOBBAN lassítja, mint amennyi energiát termel!

A többi energia persze nem vész el, hanem pl. hő lesz belőle, amit már nem tudsz hasznosítani.


A többit, amit írtál, elemezd ki magad - FIGYELEMBE VÉVE a fentieket.


A problémák pedig azért vannak veled, mert ezeket már legalább 150 éve minden művelt ember tudja, és tuti biztos, hogy neked is próbálták tanítani. Tudod: energiamegmaradás, hatásfok...

2017. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit a videón nem látsz az az hogy amikor a kezével megnyomja a mágnest akkor mekkora erőt fejt ki.

Nagyot. Ez egy mágneses csúzli és semmi más.

Semmiféle energiamegmaradási tétel nem sérül.

Az az erő ami kifejt a kezével a mágneses tér potenciális energiájává válik amit a gyorsítás közben le ad a rendszer.Csak a kezével a nyomást kis úton nagy erővel teszi amit a mágneses erő nagyobb úton kisebb gyorsítóerővel tesz. egyébként ez is veszteséges a súrlódás mellett a mágneses örvényáramú veszteség van ami hővé alakul.

2017. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolso: de a video vegen amikor mar nem loki meg hanem magatol mukodik? (persze itt felmerul az, hogy ha tenyleg mukodik is, akkor tobb energiaba kerul a magnes legyartasa mint amennyit ki lehetne belole termelni, legalabbis valahol ezt olvastam, a termeszetben megtalalhato az meg ugyanugy elfogy, mint a koolaj..)

Koszonom a valaszokat, arra valoban nem gondoltam, hogy az autot az lassitja is.. Valamivel okosabb lettem, tenyleg nem olyan egyszeru dolog ez, mint ahogyan eloszor gondoltam:) erre lettem volna kivancsi, koszonom megegyszer.

2017. jan. 10. 23:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cucc csak sokáig tudja tárolni az energiát, de egy-két óra alatt így is biztosan megállna.

Annyiban tér el egy sima lendkeréktől, hogy a forgási energiáját fordulatonként átalakítja helyzeti-, illetve mágneses energiává, majd visszaalakítja.

Ha rákötnél valamilyen terhelést, mondjuk egy generátort, szinte azonnal megállna.


Egyébként ügyes kis szerkezet, csak sajnos a gyakorlatban teljesen haszontalan.


Egyébként azt illene tudni, hogy minden energiaátalakításnak van hatásfoka és az mindig kisebb 100%-nál.

2017. jan. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem, ez a cucc semeddig sem tudja tárolni az energiát, hanem el van rejtve benne egy kis villanymotor meg egy elem. Ettől forog.
2017. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, a mágnesben felgyülemlett mágneses erő idővel kifogy. Tulajdonképpen vedd úgy, hogy egy idő után nem működne a rendszer, mert már nem működnének a mágnesek.
2017. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!