Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Beszélt nyelvek és programozás...

Beszélt nyelvek és programozási nyelvek közötti kapcsolathoz könyv?

Figyelt kérdés

Lehet picit furán hangzik a kérdésem, de így 20-as éveim elején pár külföldi kint lét után ráleltem a nyelvek iránti érdeklődésemre, mint hobbi. Van egy folyamatban lévő villamosmérnöki képzésem, de nem programozás felé orientálódtam. Most viszont szeretnék mégis valahogy összeköttetést találni a nyelvek iránti érdeklődésem és a programozás között, mert végül is azok is nyelvek. Ezt így körül írva valami ötlet merre induljak el? Könyv ajánlások is jöhetnek.

Milyen programozási nyelvekbe kezdjek bele? Alapvetően C-t tanultam régebben, de eléggé elkopott a tudás. Most pedig Android programozásba kezdtem bele és ennyi.

Olyan könyvek vagy írások is érdekelnek, amik alapvetően a kommunikáció leírásával, kódolás alapjaival foglalkoznak. Elmélet érdekelne.



2017. jan. 13. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
konyveket sajnos nem tudok, de olyan temak utan keresgelj, hogy informacioelmelet, kommunikacioelmelet, formalis nyelvek, generativ nyelveszet, kodelmelet
2017. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy preferáltan angol nyelvű anyagot keresek.
2017. jan. 13. 11:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán világos itt minden. Annyi tiszta, hogy mind az emberi, mind a gépi nyelv a különböző egyedek kommunikációs eszköze. A beszélt nyelv az emberek kommunikációja, azaz különféle információk cseréje. Ez lehet ismeret, hangulat, érzelem, gondolkodási folyamat, vagy utasítás. A gépi nyelv az ember utasítása a gép felé bizonyos feladat elvégzésére, illetve a gép közlése ennek állapotáról, netán az eredményéről. Egyéb közlés az ember-gép (és gép-gép) között nincs napirenden. A gép célja, funkciója az emberi gondolkodás és cselekvés kiterjesztése, ezért a nyelv is ehhez idomul, míg az ember-ember kapcsolat sokféle lehet.

Ugyanakkor az emberi gondolkodás alapvetően asszociatív, míg a gépi algoritmikus.

Ezért a gépi (programozási) nyelv alapvetően a beszélt nyelv utasítási készletéből gazdálkodik.

A gépi nyelvek az emberi nyelvektől alapvetően eltérően úgy sokfélék, hogy különféle funkcionalitások igényei szerint szelektálódnak. A kezdeti (illetve a processzorok világában ma is) a gép nyelv, ami egy kódrendszer. A továbbiakban ez egyre inkább hasonul az emberi parancsadáshoz, mégpedig a fejlődés függvényében. A mai objektumorientált gépi nyelvek már szinte emberiek, de ezek az ember kényelmét szolgálják.


Összességében tehát nem világos (számomra), pontosabban mire is vagy kíváncsi.

2017. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Számomra sem teljesen, csak érdeklődök, hogy van-e olyan terület, ami ezzel foglalkozik. De akkor pl. mondjuk úgy, hogy az emberi nyelvből kifejlesztett gépi kommunikáció fejlődése az alapoktól a mai diverzitásig. Tehát nem feltétlen egy adott nyelv érdekel, hanem nyelv fejlesztési elméletek (gépi, emberi). Elméleti sémák. Kódolás. Van ennek értelme?
2017. jan. 13. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:
van értelme és meg is találnád amit keresel, ha elmerülnél a fentebb írt témakörökben, csak mélyebb szintű ismeret és nagyobb érdeklődés szükséges hozzá, mint amivel én hozzáálltam a válaszadáskor. :)
2017. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!