Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a hiba ebben az egyszerű...

Mi a hiba ebben az egyszerű egzakt differenciál egyenletben?

Figyelt kérdés

Wolfram mást hoz ki, ha a p tagot integralon akkor kijon, de elvileg így is ki kéne.

[link]



2017. jan. 13. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem néztem most át végig, de bólyaiban találsz csomó hasomló példát, talán ez is onnan való.
2017. jan. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, engem konkrétan ez érdekelne, mert el nem tudom képzelni mit ronthattam el benne.
2017. jan. 14. 11:14
 3/6 tatyesz ***** válasza:
Amikor először leírtad az F(x,y)-t, ez jött ki: x²eʸ + cosy+Φ(x). De amikor utoljára írod le, akkor a cosy kimaradt.
2017. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mert x szerint deriváltam, így a cosy kontans és kiesett.
2017. jan. 14. 12:10
 5/6 tatyesz ***** válasza:
Nem azzal van a baj, hogy kiesik deriváláskor, hanem hogy az F(x,y)-ban szerepel, így amikor Φ-re kijön x⁴, akkor ezt kell beírnod az F(x,y)=x²eʸ + cosy + Φ(x)-ben Φ helyére, tehát cosy marad, és most jövök rá, hogy a 2xeʸ se jó, mert F(x,y)-ban x²eʸ van. Tehát a megoldás: x²eʸ + cosy + x⁴ = C
2017. jan. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jajj tényleg, köszönöm szépen, a deriváltba helyettesítettem vissza azért maradtak le a dolgok
2017. jan. 14. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!