Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy üveglapról ránézésre...

Egy üveglapról ránézésre meglehet állapítani a tulajdonságait?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne vastag hőálló üveglapra.

Házkörül találtam kellő méretűt, de nem tudom bírná-e a hőt. 100-180 fok körüli hőt kéne bírnia.

Gondoltam olyanra, hogy betenném a sütőbe, ha kibírja hőálló, ha nem, akkor nem. Vagy ennél azért bonyolultabb a dolog?



#tulajdonság #üveglap #hőálló üveg #üveg megállapítása #üveg ipar
2017. jan. 27. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ránézésre nem lehet, sőt a "ház körül talált" üvegekre sem jellemző a hőállóság.

Az sem mindegy, hogy a hő milyen módon éri az üveget.

Másképp viselkedik a sütőben és másképp, ha pl. lánggal melegíted!

2017. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

A normál nátron üveg csak nagyon lassú melegedési idővel bírja ki ha melegítik (vagy hűtik) mert nagy a hőtágulása és mechanikai feszültségek keletkeznek benne.

De szerintem 100 Celsius fokot még kibír. A 180 Celsius fokot szerintem csak úgy ha 20 perc alatt melegíted fel mert így a hőmérséklet lassan egyenletesen növekszik benne. Egyébként a nátron üveg a vasoxid szennyeződéstől zöldes színű ha a síküveg oldalát megnézed. A hőálló üvegek a boroszilikát üvegek. ezek oldalról nézve kékes színűek. ezeket nyugodtan lehet melegíteni otthoni eszközökkel melegítve nem hiszem hogy elreped. A csúcs a tiszta SiO2 ből készült kvarc üveg de ennek az ára az aranyéval vetekszik.

2017. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szóval nézőpont kérdése. :)

Javarészt mind zöld, de akad köztük világosabb árnyalatú zöld is. A világosabb zöld utalhat arra, hogy jobban bírja a hőt?

2017. jan. 30. 08:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem csak kevesebb a vasoxid szennyeződés benne.

A boroszilikát (hőálló) üveg világoskék színű oldalról. (az éle)

2017. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!