Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A 2α nagyságú szög...

A 2α nagyságú szög szárai közé a szárakat és egymást kívülről érintő köröket rajzolunk. Az egyik 2 cm, a másik 6 cm átmérőjű. Hány cm2 a két kör közötti, a szárak által határolt terület?

Figyelt kérdés

2017. febr. 28. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, érthető-e?

[link]

2017. febr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a végét picit túlbonyolítottad.

Egyszerűbb a DO1O2E trapéz területéből kivonni a 2 körcikk területét.

2017. márc. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Koncentráljunk most a DEO1O2 trapézra. A két kör középpontja egymástól 1+3=4cm távolságra van. Ismerjük tehát az egyik szárat és a két alapot. Vetítsük le az O1 pontot a hosszabbik alapra. A keletkező derékszögű háromszögben alkalmazható a Pitagorasz-tétel a derékszögű szár kiszámítására.

2^2+DE^2=4^2

DE=2*sqrt(3) cm.

A DEO1O2 trapéz területe tehát 2sqrt(3)*(1+3)=8sqrt(3)cm^2


A DO1B szögtartományhoz tartozó körcikk területe 2/3pi, a másik körön BO2E körcikk területe 3pi, így a fennmaradó tartomány területe 8sqrt(3)-(2/3pi+3pi)=13,84-5,23=8,61 cm^2

Azt még szorozzuk kettővel, vagyis a kérdéses tartomány területe 17,22 cm^2

Bocsi, hogy a számolás keszekusza, fejben számoltam, és lusta voltam előkotorni a Start menüből a számológépet. xD

Az elméleti rész az talán követhető. :D

2017. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!