Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért van az, hogy bizonyos...

Ccaninventor kérdése:

Miért van az, hogy bizonyos helyzetekben két permanens mágnes azonos pólusa nem csak taszítja, hanem vonzani is képes egymást?

Figyelt kérdés
Pl. egy ferrit- és egy neodínium

#Mezőerő
2017. márc. 16. 14:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Csak tipp, de elképzelhető, hogy nem az azonos pólusok hatottak egymásra, hanem a közelebbi pólus vonzotta a másik távolabbi pólusát, és fordítva. Érdekes lenne kiszámolni, hogy adott mágnes méretnél létezik-e olyan távolság, ahol a két távolabbi ellentétes pólus pár vonzó ereje nagyobb, mint az egy közeli azonos pár taszító ereje.
2017. márc. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
6*80-as rúdmágnesek voltak!
2017. márc. 19. 04:38
 13/25 dq ***** válasza:

#11: " Érdekes lenne kiszámolni, hogy adott mágnes méretnél létezik-e olyan távolság, ahol a két távolabbi ellentétes pólus pár vonzó ereje nagyobb, mint az egy közeli azonos pár taszító ereje. "


Nem létezik.

2017. márc. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Pedig már én is tapasztaltam két közönséges mágnessel. Taszították egymást, de amikor összeértek, összetapadtak. Kis mozgatásra egyből ledobták egymást, de egy ponton a vonzás erősebb volt a taszításnál. Lehet, hogy speckó kialakítás vagy más paraméterek kellenek hozzá, de saját tapasztalat.
2017. márc. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nagyon sok kísérletet végez el és nem csak mágneses hanem elektromos erőterekkel is (ja és aerodinamikában is találtam analóg kísérletet)! A tapasztalatom a következő: Amennyiben két test erőtere "teljesen" egyforma kizárólag taszítják egymást, viszont ha eltérő egy bizonyos köztes távolságtól már vonzzák egymást. Nagyon nagy erőtér különbségnél távolabbról. Felmerül a kérdés, hogy valóban átmágneseződésről van-e szó mert hát átelektrolizálódásról még nem hallottam.
2017. márc. 19. 17:35
 16/25 Wadmalac ***** válasza:

"Felmerül a kérdés, hogy valóban átmágneseződésről van-e szó"


Arról. Pontosabban új, közös erővonalkép alakul ki.

2017. márc. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
És az elektomos erőtereknél? Hogyan alakulnak az erővonalak?
2017. márc. 20. 14:06
 18/25 Wadmalac ***** válasza:

"És az elektomos erőtereknél?"

Hát az itt most nincs egy darab sem. Azt csak változó mágneses tér kelt.

Szerintem jelen példához kár ezt hozzáhúzni, rettenetesen túlbonyolítaná a dolgot és a kérdés témájához nem szolgálna.

2017. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Nagyon is ide illik. Mert ugyanazt produkálja. És statikus elektromos tér is van mint már azt fentebb írtam. Elektrét. Ugyanúgy is készül mint a permanens mágnes.
2017. márc. 20. 15:11
 20/25 Wadmalac ***** válasza:

"És statikus elektromos tér is van mint már azt fentebb írtam."

Statikus elektromos tér nem produkál mágneses hatást.

És az elektromos tér erővonalai NAGYON máshogy rendeződnek.


Szerintem nem nagyon illik ide.

2017. márc. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!