Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnám meghatározni az...

Hogyan tudnám meghatározni az alábbi tartó vízszintes irányú komponenseit?

Figyelt kérdés

[link]


A függőleges y irányú erők kijöttek, de a z irányút nem sikerült, de jó lenne ha valaki elmagyarázná hogy kell.



2017. ápr. 24. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Bocs!

El vagyok havazva! Délután, ha lesz időm megoldom és átküldöm.

Addig is nézd ezt meg:

https://www.youtube.com/watch?v=ZTbYaqN_zCk

(van második része is)

2017. ápr. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csomóponti módszerrel, esetleg az átmetsző eljárással lehet ezt mechanikusan számítani.
2017. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Csomóponti módszerrel, esetleg az átmetsző eljárással lehet ezt mechanikusan számítani."

Háromcsuklós tartót? Csomóponti módszerrel?

Mutasd meg légyszíves! Ha már "ott vagy" a kettős átmetszéssel is mutasd meg!

2017. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3: Nem igazán értem mi a problémád. Mellesleg csak két csuklóról van szó. Az általam említett módszerek pedig a kérdező által kiírt feladatnál sokkal összetettebb problémákra, akár térbeli rácsos szerkezetekre is hatékonyan alkalmazhatók.

Mielőtt butaságokat írnál, javaslom ezen módszerek áttanulmányozását, hiszen nagy eséllyel nem sok fogalmad van róluk...

2017. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen! Értem miről beszélsz! Az "összetett" rácsos tartót is.

De hidd el, ez egy 3 csuklós tartó.

Mutasd meg nekem, hogy ebben a tartóban (keretben) hogyan tudod csomóponti módszerrel és/vagy átmetszéssel kiszámolni a keresett erőket!

2017. ápr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó mondatodat újra olvasva, és nem "zsebretéve" a bunkó, kioktató stílusodat

Javaslom a nagy mellényt levenni és T.Kérdező által linkelt képet értelmezni. Segítek neked. (Mert Te nem segítettél T.Kérdezőnek! Legalábbis a válaszod kicsit sem volt hasznos, annál inkább félrevezető!)

A három (nagy A,B és C) betűvel jelölt tartószerkezeti elem 3 db csukló!

Mielőtt elkezdesz butaságokkal érvelni javaslom áttanulmányozni a Mechanika II. c. tantárgyat (BSc - határozott tartószerkezetek, nem szükséges a határozatlan tartókat is átvenni). Ha nekem nem hiszel kérdezd meg a tanárodat, csak nehogy pót ZH legyen belőle!

2017. ápr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5#6. Na jó, tegyük fel, hogy C is csukló, lehet hogy csak én gondoltam 2 csuklós keretszerkezetnek ezt, mint amilyent pl. prtáldaruknál is használnak...


Mondjuk ha csukló a C, akkor határozott a szerkezet, tehát nem kell hozzá még mondjuk Castigliano sem.


Viszont továbbra sem értem, mi a probléma a csomóponti módszerrel. Valószínüleg a tartó törésénél kelleni fog még plusz nyomatéki egyenlet, de ennyi.


Ebben a példában nincs semmi egzotikus, nem is értem, miért kell ennek ekkora feneket keríteni.

Ha lenne időm, neki is állnák, de most eléggé el vagyok foglalva...

2017. máj. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Na jó, tegyük fel, hogy C is csukló"

Nem kukacoskodás, de a "C" az csukló! :)

És mint írod is határozott, szóval simán egyensúlyi egyenletekkel (egyenletrendszerrel) megoldható. Ha határozatlan lenne akkor is a Castigliano-tétel alkalmazását egy kicsit "ágyúval verébre" esetének találom. Egy egyszerű erőmódszer/mozgásmódszer is alkalmas lehet.

A legegyszerűbb bedobni axisba :).

Ha "szép" megoldást szeretnél akkor meg excel=>mátrixok=>kompilálás.

2017. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Felírsz egy nyomatéki egyenletet az A-ra,kapod a B függőleges reakció erőt:(50*3+100x2)/4=87,5kN a Bz és felfelé mutat.Függőleges vetületi egyenletből adódik, hogy Az=100-Bz=12.5kN. Ezután el kell különíteni a két tartót,mert csukló van középen, 2x3 egyenlet van 6 ismeretlenre,ezért statikailag határozott a tartó. Legyen az 1. tartó a csuklótól balra lévő, a 2. tartó a csuklótól jobbra lévő rész. A 2. tartón a csukló helyére felírod a nyomatéki egyenletet: Bz óramutató járásával ellentétesen forgat a C pont körül,ezért negatív előjelet kap és a függőleges erő 2m-re van. Mivel más erő nincs,ezt kell egyensúlyoznia a B vízszintes reakcióerejének,ami a következő:By*3-Bz*2=0,ahonnan By=Bz*2/3=87,5*2/3=58,33kN. Bz felfelé mutat,ezzel ellentétesen kell forgatnia a vízszintes erőnek a C pont körül,tehát ez balra mutat. Ezután a teljes tartón felírsz egy vízszintes vetületi egyenletet és kapod Ay-t. Ez a következő: Ay=50-By=50-58,33=8,33kN és jobbra mutat,mert enélkül az eredő balra mutatna. Ellenőrzésképp felírunk egy tetszőleges helyre egy nyomatéki egyenletet,legyen a C pont, és az összes erőt vizsgáljuk,hogy 0-ra adódik-e.az 50kN és 100kN külső erőknek nincs nyomatéka a pontra,mert a hatásvonaluk a C ponton is átmegy,csak a reakcióerők játszanak: Ay jobbra mutat,óramutató járásával ellentétesen forgatja a C pontot és 3m-re van,vagyis -3Ay. A függőleges erő felfelé mutat,óramutató járásával megegyezően forgatja a C pontot,a ponttól 2m-re,tehát +2Az. A B támasz vízszintes komponense balra mutat,óramutatóval megegyezően forgatja a C pontot,a ponttól 2m-re,tehát 2By.A B támasz függőleges ereje felfelé mutat,óramutató járásával ellentétesen forgatja a pontot,attól 3m-re,tehát -3Bz.Ezeknek kell egyensúlyt tartani,vagyis az egyenlet: 3By-2Bz=-3Ay+2Az,behelyettesítve:-2*87,5+3*58,33=-3*8,33+2*12,5,ami igaz,mindkét esetben -0,01kNm jön ki,ami kerekítési hiba miatt adódott (175/3 behelyettesítése esetén pontosan 0-t ad).
2017. máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!