Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Felületi polírozás hatása a...

Felületi polírozás hatása a hőkapcsolatra?

Figyelt kérdés

Ha van például egy 30mm belső átmérővel és 5mm-es falvastagsággal rendelkező acél csövem és azon keresztül forró vizet vezetek át, akkor melyik esetben fog hamarabb lehűlni a víz (vagy máshogy feltéve a kérdést, melyik esetben fog hamarabb felmelegedni a cső fala), ha a cső külső fala "ragyás" vagyis nem túl sima/egyenletes vagy ha polírozva van?


Én a másodikat mondanám, hiszen olyankor kisebb a tényleges felület, bár nem sokkal.


A polírozás mennyire befolyásolja a hőátadást (vagy nem is tudom hogy hívják)?



2017. máj. 5. 13:31
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Elvileg neked van igazad, de gyanítom hogy a normàl cső és a polírozott cső közötti eltérést csak nagyon szigorú laboratoriumi körülmények között lehetne kimutatni.
2017. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lényeges, hogy mi van a cső külső falánál: levegő, fal, szigetelő?

Ill. milyen hőátadás valósul meg kifelé: vezetés, sugárzás, konvekció?

Úgy általában azért nem lehet jelentős a különbség a polírozás hatására.

2017. máj. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezek tényleg lényegesek lehetnek.


És mi lenne a helyzet például egy turbófeltöltő polírozásakor? Elvétve lehet ilyenek látni. Ott ugye a belső részében 1000°C feletti gázok áramlanak, kívül meg levegő van.

2017. máj. 5. 16:28
 4/5 Gugu Gabor ***** válasza:
A turbó feltöltőt biztos hogy kívülről polírozzák és nem belülről a jobb áramlás érdekében?
2017. máj. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Néha szokás kívülről is. Gondolom csak a dizájn miatt.

[link]

2017. máj. 6. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!