Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Salétromsavat hol lehet szerezni?

Nagyepf_MacGyver kérdése:

Salétromsavat hol lehet szerezni?

Figyelt kérdés
Mielőtt megkérdezné valaki hogy mit akarok felrobbantani azelőtt mondom hogy ezüst finomításra kéne.

2017. máj. 7. 12:41
 1/10 EagleHUN ***** válasza:
100%
Veszel valamilyen nitrátot és abból csinálsz.
2017. máj. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És házilag csdináni törvényes?Ugyértem hogy sokan csinálnak ezüst meg arany finomítós videókat golndoltam én is csinálok.
2017. máj. 7. 13:16
 3/10 Nikolas Kidman válasza:
51%
Gazdaboltban lehet hogy van.
2017. máj. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 EagleHUN ***** válasza:
3-as a gazdák mire használnák?
2017. máj. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 EagleHUN ***** válasza:

A legnagyobb "központi" gyógyszertárakban lehet venni nátrium és kálium nitrátot.

Gazdaboltban ammónium nitrátot nagy mennyiségben.


Nagyon esetleges kimenetelű hogy ha neten rendelnél külföldről salétromsavat. Valószínű a VÁM on megbukna és megkérdeznék mire kell!


Nem tudom engedélyköteles-e a tartása mert önmagában a salétromsav nem robban. Lehet hogy igen lehet hogy nem.


Ezért jobb ha egyszerűen előállítod valamilyen teljesen legálisan beszerezhető nitrátból. Persze nem lesz labortisztaságú, de arra amire neked kell jó lesz.

2017. máj. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
A román nagyepf_MacGyver gyereknek senki semmit ne adjon el!Vegyész körökben már jól ismerik.Csak bajt fog rátok hozni.Erősen feketelistás és kerülendő az illető.Akit megkeres hasonló témában mindenki messze kerülje el!Nagyon érdekli hogy esetleg ki milyen vegyszert adna el neki.Kik foglalkoznak robbanóanyag témával.Nagyon jól tudja ő hogy hol meg hogyan lehet ezeket a dolgokat beszerezni.Őt az érdekli hogy kik foglalkoznak vele.
2018. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 válaszoló lefogaodm hogyte mx5 kevin piromániás vagy és 1 vegyi képleterd nem vagy képes helyesen leírni.

Nézzeétek meg a csávónak a blogját és a maytar hejessirás sapájayt.

mx5-kevin.blogspot.com

2018. jan. 29. 17:50
 8/10 A kérdező kommentje:

Neked aki Erdélyben születik az román?

Eve a logikáva moré ez olyan felfogás hogy ha 1 egér istállóban születik akkor nem egér hanem ló.

2018. jan. 29. 17:53
 9/10 anonim válasza:
100%

#6 válaszoló nagyon is jól teszi hogy figyelmezteti a többieket!


Hallod nagyepf_MacGyver ak EngineeringExpert!A piromániás és kitől szerezzem be kérdések közt jócskán megfordulsz te is.Ha magánember neked eladna bármi ilyen nemű vegyszert.Vagy magáról valami privát adatot adna a számodra avval egy célkeresztet festene magára.Mx5 Kevin,PyroMaster,Piedone,Pyroprojektek letett valamit az egész Magyar homemade közösségért az asztalra.Te meg a kémiához sem értesz normálisan.És az írásod olyan mint aki 8 általánost nem járta ki.De ahogy halottam szépen tudsz bele rúgni azokba akik téged segítettek! Az sem esik le hogy amióta regisztráltál a szakmai fórumra megszigorodott a bejutás is?!Szerinted az a más hibája hogy téged onnan kicsaptak?Ennek az az oka hogy a közösségre tudatosan veszélyes és különösen káros vagy.Ezen szakmai közösségekben meg kiemelkedően fontos a veszélyes és káros elemek szűrése!!!

2018. jan. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

mx5 kevin nem ért a kémiához mert olyamiket 1r hogy kclo4 meg KCLO4.A helyes vegyi képlet KClO4.

ÉS bevallom a szerves kémiából nem vagyok profi.Inkább az elektrokémia érdekel jobban,azonkívül meg villamosmérnök szakon tanulok.

2018. jan. 30. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!