Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan tudnék egyszerűen és...

EagleHUN kérdése:

Honnan tudnék egyszerűen és olcsón UV A, B, C forrásokat szerezni?

Figyelt kérdés

Ásványgyüjteményemben már több UV reagens ásvány is van.

De nem mind reagál a "lágy" hosszabb hullámhosszú (leddel előállított) UV A-ra.


Ásványbörzén kifejezetten UV C-lámpákat használtak, de ezek ára "horrorisztikus". Az egyik illető azt állította hogy a szűrő miatt drága. (De mit is szűrt neki?)

A sima germicid cső használatára meg azt mondta hogy túl veszélyes. (30 másodperc alatti megvakulást említett. Hát nem tudom a wikin csak karciogén hatás van feltüntetve. Meg amúgy sem bele akarok nézni hanem "rávilágítani" pár ásványra. [link]


Jó kérdés hogy kell-e egyáltalán a C, és nem elegendő -e erre a célra a szoláriumcsőként könyebben beszerezhető és biztonságosabb B-s?

Tehát ahol nem elég az A-s hullámhossza, ott a B-s már kellő gerjesztést adhat?

Ha nem akkor honnan hogyan milyen szűrővel tudok biztonságos UV C-t előállítani?



2017. ápr. 8. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ebay
2017. ápr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az UV C nem túl olcsó:

[link]

2017. ápr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az alin van UVC led, és komplett lámpa is 10 dolcsi körül.

[link]

2017. ápr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 magyarvitez1 válasza:

állatkereskedésben lehet kapni uv izzókat kapni olyan hőllők akik igénylik az uv megvilágítást azokhoz szokták használni. de arra nagyon figyelni kell, hogy legtöbbjük 6 hónap után elvesztik az uv tartalmukat.

az exoTerra márkanevet ajánlom, sokan dícsérik, nézz szét a gyártó honlapján

2017. ápr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz.
2017. ápr. 9. 14:58
 7/12 A kérdező kommentje:

"de arra nagyon figyelni kell, hogy legtöbbjük 6 hónap után elvesztik az uv tartalmukat"


Igen erről olvastam mielőtt felraktam a kérdést.

De ezt a 6 hónapot a folyamatos használatra érti nem? Gondolom nem úgy hogy megveszem a csövet 2 hetente 1x 5 percre bekapcsolom és fél év után már nem jó az gáz lenne.

2017. ápr. 9. 15:00
 8/12 A kérdező kommentje:

"Az alin van UVC led, és komplett lámpa is 10 dolcsi körül. "

Ez nagyon érdekelni kezdett!

Eddig azt sem tudtam hogy csináltak már ledet UVC-re is.

Igaz a 280nm-el a legnagyobb hullámhosszú C-s de sebaj.

Mivel nem kell nagy teljesítmény (nem fertőtleníteni akarok vele) így ez tökéletes takarékos megoldás lenne!

Persze ennek mennyi az élettartama a csövekhez képest?


(Meg ahogy látom a tápegységet, áramkorlátozást nekem kell megoldani hozzá, de elektroműszerészként ez nem probléma. :)

)

2017. ápr. 9. 15:21
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
A LED fényforrások általában 10.000 - 50.000 üzemórát bírnak, minőségtől függően.
2017. ápr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha hullámhosszra rákeresel, akkor találsz mindenféle UV-re ledet [link] Sőt még láttam 100Watt teljesítményűt elérhető áron [link] Ez inkább akkor jó, ha egy vitrint akarsz megvilágítani. Ha nem akarsz kész lámpát venni, akkor mindenképp építeni kell, amit úgy tudsz a legegyszerűbben megoldani, ha egy olcsóbb sima CRE ledlámpát kiherélsz, a ledet- meghajtót kicseréled. Mindenképp áramgenerátoros táplálásban gondolkodj, és a led névleges áramerősségének a 70-80%-nál ne hajtsd ki a tápot. A fényerő ekkor szinte csak pár százalékot csökken, az élettartam viszont drasztikusan megnövekszik. Lehet a sima ledlámpa meghajtót is be tudod állítani a megfelelő áramerősségre (egy-két smd ellenállás cseréjével), de ha nem megy, akkor innen mindenfélét rendelhetsz készen [link] Mindenképp praktikusabb az UV led mint a 220-as UV lámpák, ha mobil eszközt akarsz, mert nem kell a terepre, vagy az ásványbörzékre egy áramfejlesztőt magaddal cipelni D .
2017. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!