Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha valaki a levegőbe lő...

Ha valaki a levegőbe lő nagyjából egyenesen fölfelé, a lövedék hány méter után áll meg és kb. milyen messze ér földet az ellövés helyétől?

Figyelt kérdés

2017. máj. 15. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fegyverrel, milyen lövedéket, milyen szögben (most nagyjából vagy teljesen felfelé?), esetleg szélirány, szélerősség, stb?

Ennyiből max hasból mondhatunk valamilyen eredményt, ami vagy igaz lesz, vagy nem.

2017. máj. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kezdősebesség?

Méret?

Szél?

2017. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk startpisztoly? (Nem tudom az mit lő.) Egyenesen fölfelé (akkor teljesen egyenesen, a nagyjábólt azért írtam mert maximum gép tud 100%-os pontossággal egyenesen fölfelé lőni). Ne legyen szél, vagy elhanyagolható. Így megválaszolható?
2017. máj. 15. 18:44
 4/10 A kérdező kommentje:
Kezdősebességgel nem vagyok tisztában mennyi lehet. A méret legyen egy átlag lövedék és átlag pisztoly (startpisztoly akkor ha azt adtam meg előbb). Csupán közelítő, akár 100 méterre kerekített eredmény is jó, csak érdekelne meddig megy föl a lövedék ha a levegőbe lőnek és hova esik le. (Mondjuk ne adja az ég el lehet-e találni véletlenül egy repülőt, helikoptert a levegőbe lövéssel, vagy ráeshet e valakire a visszahulló golyó.)
2017. máj. 15. 18:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Startpisztoly?

Abban szerintem vaklőszer van tök felesleges lenne a kirepülő lövedék meg felesleges kockázat.

2017. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk ne adja az ég el lehet-e találni véletlenül egy repülőt, helikoptert a levegőbe lövéssel, vagy ráeshet e valakire a visszahulló golyó."

A válasz az, hogy igen! A valószínűségét nem tudom.

Illetve de, startpisztolynál tuti nulla!

2017. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pisztollyal kb. 1 km magasságig megy fel a lövedék, más, komolyabb gépfegyverekkel akár 3 km-ig.

[link]

Mondjuk 50-100 m sugarú körben esik le a lövedék (pisztolynál), ha elég jól belövöd a függőlegest, és a szél jelentéktelen.

Helikoptert simán eltalálhat, a repülők magasabban járnak - kivéve reptér közelében. Nagyon kicsi a valószínűsége az ilyen károkozásnak.

Visszahulló lövedék már sok balesetet okozott, halálosat is.

[link]

2017. máj. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék, hogy tudja-e mondjuk egy 3 km magasra fellőtt lövedék pályáját erősebben módosítani a Coriolis-erő, mint a lövés iránypontossági szórása a függőlegeshez képest illetve az általános szélviszonyok.
2017. máj. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Wadmalac, nem. Határozottan nem tudja.
2017. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xp ali ***** válasza:
Ha az északi vagy déli sarkon lövöd fel, akkor nem hat rá a Coriolis erő, szóval még az is lehet, hogy visszapotyog a fejedre. :)
2022. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!