Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Izotermikus átalakulási...

Izotermikus átalakulási diagram? Hogyan megy végbe a folyamat?

Figyelt kérdés

Az anizotermikus átalakulást értem.

De ezt nem.

A folyamatnak konstans hőmérsékletnél kellene lejátszódnia, vagyis ha ábrázolnánk a diagramban, akkor egy párhuzamos vonalat kellene húznunk az x tengellyel, nem?

Csak azt nem értem, hogy hogyan érjük el, hogy konstans legyen a hőmérséklet, mikor az ausztenitizálás, mondjuk rá 800 foknál történik, de a bainit képződés csak 500 és alatti hőmérsékleten megy végbe.Tehát addig le kell hűteni, és az akkor már nem lenne izotermikus átalakulás.


Nem tudom érthető e, amit akarok modnani.

A válaszokat előre is köszönöm.



#acél #anyagtudomány #perlit #ausztenit #bainit #martenzit #izotermikus átalakulási diagram
2017. máj. 16. 09:40
 1/2 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem itt megkapod a választ:

[link]

2017. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, valóban megkaptam a válaszokat, a másik kérdésemre is, amire szintén válaszoltál.
2017. máj. 17. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!