Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy üveglapom, elég erős,...

Van egy üveglapom, elég erős, fél centis, hőálló kemény fajta üveg. Hogyan fúrjak rá egy min.2cm átmérőjű lyukat, hogy biztosan ne repedjen el / ne törjön el?

Figyelt kérdés
2017. jún. 10. 14:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A Jénai az boroszilikát üveg ami hőálló.

Ez azért van mert ennek az üvegfélének relatíve kicsi a hőtágulása.

Pont ezért, nem lehet edzeni.

Ilyen esetben is kell hűteni ha másért nem akkor a fúró anyagának a túlhevülésének elkerülése miatt.

2017. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
En nap mint nap furtam az uvegkemenyre sutott jarolapokat, minden problema nelkul. Lehet venni sarokcsiszolora valo gyemant furot(tulajdonkeppen koronafuro). Uveggel meg nem probaltam, de ha akarod nekiesek egy oreg jenainak ha talalok valahol, es leirom mire jutottam.
2017. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hőálló üveg a bolti üvegfúrókkal fúrható, lehetőleg bő vizes hűtéssel. Csa kezek a fúrók valahol 12 mm körül véget érnek.

A gyémántos koronafúró is jó lehet.

De ha kiderül, hogy az edzett üveg, akkor pukkanós meglepetés lesz.

Vízvágóval nem gond. Bár az edzett ott is elszállhat.

2017. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!