Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tisztán tudományos szempontból...

Tisztán tudományos szempontból reális az az elképzelésem, hogy Isten olyan, mint a gravitáció?

Figyelt kérdés
Azaz nem szeret, nem gyűlöl, csak van. Ha a fejünkre esik egy zongora, akkor rossz, de ha stabilan állunk a földön, akkor meg jó. Ennyi erővel a gravitációhoz is lehetne imádkozni. Sőt tovább megyek. Lehet, hogy Isten és sátán egy és ugyanaz az erő? Ilyen szempontból hiszek Istenben, de nem vagyok vallásos. Jehova tanúi kíméljenek a szidalmazástól! (Bár ők nem ezen az oldalon vannak.)

2017. jún. 23. 11:07
1 2 3
 1/21 Mojjo ***** válasza:
89%
Tisztán tudományos szempontból reális az elképzelésem, hogy az unikornisok természete hasonlít a lovakéhoz, de nehezebben törnek be, és nem hagyják magukat meglovagolni? Ilyen szempontból az unikornisok nem igazán háziasíthatóak. De lehet a kettő valójában ugyanaz a faj, csak alfaj szinten különülnek el...
2017. jún. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Tudományos szempontból nem megközelíhető a legtudománytalanabb állitás. Azaz isten van. Vagy nincs.

A vallás lényege,hogy tudományon felül áll.

Ha pedig isten és a sátán egy és ugyan az mitőbb egy erő a 2 akkor eljutottál a starwars-hoz.


Gratulállok: padavan.

2017. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

"Tisztán tudományos szempontból reális az az elképzelésem, hogy Isten olyan"


Tisztán tudományos szempontból olyan nincs, hogy isten! Ettöl kezdve a kérdésed értelmetlen.

2017. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Az elképzelésed azért rossz, mert isten CSAK egy TUDATOS erő lehet.

Tehát a válasz: nem, ilyen nincsen, ez teljesen biztos.


Amúgy szerintem ez a kérdés a vallás témakörbe illik, hiába szerepel benne a "tudomány" szó - ugyanis a kérdésed nem tudományos megközelítés. Semmi köze a tudományhoz, ez 100% hit.

2017. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Nagyon jók a válaszok, elgondolkodtam rajtuk! Köszönöm! Mindenkinek ment a pont!
2017. jún. 23. 12:10
 6/21 hollófernyiges ***** válasza:
2017. jún. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Wadmalac ***** válasza:
63%

"Tisztán tudományos szempontból olyan nincs, hogy isten!"


Hát ez azért így nem igaz.

A tudomány nem állítja, hogy nincs Isten.


Én úgy fogalmaznék, tudományos szempontból Isten léte nem bizonyított, nem cáfolt, nem bizonyítható és nem cáfolható, jelen ismereteink szerint a világegyetem létéhez Isten nem szükséges ok vagy okozat, mindezek alapján a tudomány Isten létét vagy nemlétét NEM VIZSGÁLJA.

2017. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Wadmalac ***** válasza:
64%

De ha már belementünk a tudományos istenvizsgálatba, akkor morfondírozzunk el, mit mondana a tudomány, ha alapfeltevésként kikötjük Isten létezését.


Nos a leghalványabb mértékben sem szólhatok hivatalosan a tudomány nevében, így csak szerintem mondaná ezt:

-Feltéve, hogy Isten biztosan létezik, tegyük fel a kérdést, milyen ez az Isten.

Nos, semmiképpen sem olyan, mint amilyennek a vallások állítják.

Mert vagy egyáltalán nem avatkozik be a teremtett világába, vagy de, folyamatosan beavatkozik, de számunkra teljesen lehetetlenné teszi, hogy a beavatkozásait észrevegyük.

A vallások állítják, hogy Isten beavatkozásai láthatóak, bizonyíthatóak, de erre nincs semmi bizonyíték.

Vagyis, ha van is Isten, a vallások akkor is tévednek abban, hogy Isten milyen.


Végkövetkeztetésem:

1. Akár létezik Isten, akár nem, a vallásoknak nincs igaza vele kapcsolatban. Vagyis Isten lététől függetlenül a vallások tévúton járnak.

2. tudományos alapon nem lehet belekötni abba, ha valaki feltételezi Isten létét, akár hisz benne, de a vallásokat elutasítja.

2017. jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Wadmalac ***** válasza:
66%

"Jehova tanúi kíméljenek a szidalmazástól! (Bár ők nem ezen az oldalon vannak.)"

Jaj, sajnos dehogynem, idejárnak, nem feltétlenül JT, de a szektás fanatikusok ide járnak evolúciót, ősrobbanást, gömbölyű Földet meg miegymást tagadni.

2017. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, a kérdésed távol áll a kereszténységtől, a felvetésed egyértelműen marhaságok.
2017. jún. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!