Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik módszer a legjobb ha...

Melyik módszer a legjobb ha két különálló forrásból származó adat szerint akarok döntést hozni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van két érzékelő amely egy jelenségnek az előfordulását jelzi egy bizonyos hibával. Van amikor mindkettő jelez, van amikor csak az egyik. Ugyanakkor hibásan is detektálhatnak. Melyik a legjobb módszer, hogy a két mérést úgymond fuzionáljam?
2017. jún. 26. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Méréstechnológiai szempontból azt mondom, be kell iktatni több érzékelőt.
2017. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Két mérés nem mérés...
2017. jún. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig a lehető legkevesebb érzékelőből kihozni a maximumot jelenti az optimális megoldást. Ha egy jó algoritmussal és két érzékelővel is kielégítő eredményt kapunk, hülyeség lenne több adatot bevinni a rendszerbe...nem költséghatékony.

Második hozzászóló, kifejtenéd a hozzászólásod? Nem erőst értem...


Én utánanéztem és a bayes hálót szemeltem ki. Valakinek valami tapasztalata ezzel a módszerrel?

2017. jún. 28. 19:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, létezik ilyen optimálási eljárás, viszont elég régen tanultam. Kezdetnek Lukács Ottó matematikai statisztika c. könyvét ajánlanám. Ha nincs is benne a tökéletes megoldás, elindulásképp mindenképp hasznos lehet.
2017. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi...átböngészem
2017. jún. 28. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!