Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki beszélgetne velem az...

Valaki beszélgetne velem az atombombáról?

Figyelt kérdés
Akár emailben, vagy msnen, de kérlek mellőzzétek azt, hogy google-t, wikipediát, vagy hasonló oldalakat keresgessek. Sokat megnéztem, de más emberek véleményére, és úgymond tudományos nézetére is kiváncsi vagyok. Nagyon érdekel a téma. Előre is köszi.
2010. máj. 22. 13:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudományosan sokat nem tudok hozzászólni, de valóban érdekes téma. Engem az erkölcsi etika hatása fog meg..
2010. máj. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt, a gyk-n nem nagyon fogsz tudományos beszélgetőpartnert találni az atombombához :) Véleménye mindenkinek van valamiféle, de tudományosnak nem mondható egyiké sem. Az enyém sem.
2010. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
én szivesen beszélgetek veled az atombombáról, engem is érdekel. Ha gondolod, irj privátba.
2010. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi! írni fogok feltétenül, de közbe jött valami és most nincs időm. amint tudok írok!
2010. máj. 22. 14:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt már a kérdés és jó válaszok jöttek. Keresd meg!
2010. máj. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

engem is érdekel az atombomba.

kár , h szinte semmit nem tudok róla....:(

2010. máj. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szivesen beszélgetek vele a témáról. Valamennyire értek is az atomenergiához. Szóval Pm-ben beszélgethetünk róla.
2010. máj. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Uranbol es radioaktiv izzotopbol keszul.Nem a robbanas a veszelyesebb hanem a radioaktiv sugarzas.Elsokent 1945 augusztus 6.-an Hirosimara dobtak le,utana 1945 augusztus 9.-en Nagasakira dobtak le.A tortenelem legnagyobb atomkatasztrofaja Csernobilban a 4-es reaktor felrobbanasaval volt,de ez nem atombomba hanem atomreaktor robbanas volt.
2010. máj. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nos az atombomba az urán 235-ös izotópjából készül. Ez neutron hatására bomlik. Neutronsugárzás előállításá többféle módszer létezik, de mindegyik ugyanazzal a módszerrel történik. Fognak el erős alfa-sugárzó anyagot, például rádiumot. Aztán azt vagy alumíniummal, vagy beriliummal veszik körbe. Ez indítja be a maghasadást, illetve az, hogy egy sima robbantásnak köszönhetően létrejön egyben egy urán kb 25 kilogrammos urándarab. A kettő eredményeként megtörténik a robbanás, amely hatalmas energia-felszabadulással jár.
2010. máj. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hirosimára a Little boy-t dobták le, ami a fennt leír módszerrel működik, tehát urán alapú. Nagaszakira plútónium-alapú bombát dobtak le, neve Fat man( kövér ember) Az sokkal nagyobb robbanást eredményezett.
2010. máj. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!