Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy jelöljek olyan elemet...

Hogy jelöljek olyan elemet rajzon aminek nincs meg a modellje? [GÉPÉSZET]

Figyelt kérdés

Üdv, lehet kicsit buta kérdés de egy nem sok tapasztalattal bíró gyakornok vagyok..


Van egy speckó szerszám fej aminél szóltak hogy jó lenne belőle dugókulccsal használható verzió hogy cserélgethessék a fejeket és ne fix markolat/rúd legyen hozzá. Creo-ban modelleztem a fejet, de azt nem tudom mi a szokás ilyen esetben, hogy a legjobb. Azt mondta egy kollega hogy katalógusban keressek dugókulcsot, és azt rá lehet hegesztetni.


Egy ilyen mondjuk jó lenne, nem? [link]


...úgy hogy az 1/2"-es része lenne a fejhez hegesztve és a 3/8"-as állna kifele.


Probléma viszont hogy nem tudtom letölteni a modelljét. Ilyen esetben csináljak egy durva rajzot abból a pár adatból ami van?


Bármi meglátás, tanács, ötlet? Jó így vagy máshogy oldanád meg?

...ja meg kellene vmi hőkezelés szerintetek (anyagtudományból még nem mentem át ;()? Nagy erők nincsenek amúgy a szerszámnál. 2 db 3mm-es furaton át kell meghúzni kézzel egy menetes tányért.



2017. okt. 5. 19:26
 1/4 A kérdező kommentje:
mármint a "furaton át" alatt azt értem hogy abba illeszkedik a szerszám két pin-je
2017. okt. 5. 19:29
 2/4 anonim ***** válasza:
És ehhez minek bármilyen modelt bárhonnan letölteni? Ezt az ember megnézi, elképzeli, "összetákolja" és annyi. Hőkezelés meg szintén minek? Komolyan te érted a szakmádat?
2017. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért kell vmi mert azonosító alapján sap-ból későbbiekben is újra gyárthatónak kell lennie, tehát le kell dokumentálni. De későbbi hasonló esetek miatt is kérdeztem amikor mondjuk bonyolultabb alkatrész kell. Egyébként kösz hogy beszóltál te paraszt...nem, nem vagyok született gépész és nem is műhelyben nőttem fel.
2017. okt. 6. 06:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Ledokumentálni le lehet máshogy is. esetleg nézeti rajzon? Összeállítási rajz? Tényleg nem értem a mai gépészeket, hogy csak és kizárlóg azt értik ami vagy Solidworksben, vagy Creoban, vagy Autocad 3D-ben van lerajzolva, kiszerkesztve. És ha gyakornok vagy valami végzettségednek kéne lennie...
2017. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!