Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki meg tudná oldani? Lim...

Valaki meg tudná oldani? Lim n->végtelen 4n a harmadikon -31n+2/ 1+8n-5n a négyzeten

Figyelt kérdés
A legvégén nekem az jön ki h 4/0 de mivel 0-val nem osztunk nem tudom mi lehet amegoldás.... 4 vagy 0 vagy nincs megoldása?
2010. máj. 30. 19:13
 1/7 A kérdező kommentje:

és mégegy: lim n->végtelen n négyzet + (-1) n-ediken * (n+1) / 2n négyzeten + 3n - 5


itt nem igazán értem hogyan kelelne a szorzással bánnom

2010. máj. 30. 19:19
 2/7 anonim ***** válasza:
Még mindig a holnapi ZH?
2010. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdésben feltett példára nekem mínusz végtelen jött ki...

(a számlálóból kiemeltem az n köbön-t a nevezőből pedig az n négyzeten-t... így a nevezőből jött a mínusz, a számlálóból pedig maradt egy kiemelt n az egyszerűsítés után, ami ugye végtelen lesz...)

Ha nem jó, javítson ki valaki... :)

2010. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan nehéz lenne neked is lederiválni az egyszerű képletekkel???

= (L'Hospital) = lim n->vegt 12n^2 - 31 / 8-5 = (végtelen a négyzeten az végtelen szorozva 12 az megint végtelen, minusz 31 az még mindig végtelen, osztva 3-al azt már találd ki...)

Amúgy az micsoda, hogy 1+8n-5n??? Az egyik nincs a négyzeten vagy valami? Mert így nem szokott szerepelni sehol...

Ha a négyzeten van az egyik, akkor is végtelen az eredmény, ha a harmadikon, akkor már nem... ha a negyediken vagy többediken akkor meg 0...

2010. máj. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

jah 5n a négyzeten... most látom...

nah akkor meg:

(L'Hospital szabállyal) = lim n->vegt 12n^2 -31 / 8-10n = (L'H) lim n->vegt 24n / -10 = -vegtelen

2010. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A másik pedig:

1. eset n páros:

lim n->végtelen n négyzet + (n+1) / 2n négyzeten + 3n - 5 =

lim n->vegt 2n+1 / 4n+3 = lim n->vegt 2/4 = 1/2 = 0.5

2. eset n páratlan

lim n->végtelen n négyzet - n - 1) / 2n négyzeten + 3n - 5 = lim n->vegt 2n-1 / 4n +3 = lim n->vegt 2 / 4 = 1/2

Ez szntén a L'Hospital szabállyal van... Máshogy is lehet, de én ezt szeretem :P

Esetekre bontani sem lenne muszáj, csak akkor ezzel a szabállyal bonyolultabb lenne számolgatni...

2010. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2010. máj. 31. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!