Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Többváltozós függvény határért...

Többváltozós függvény határértéke?

Figyelt kérdés

[link]


Itt azt mondja,hogy az ilyen esetben a határérték létezését más eszközökkel szokás vizsgálni

Pontosan milyen eszközökkel?


Ha valaki nem akarja nézni a videót,itt a feladat:

lim(f(x,y)) ahol (x,y) -> (3,0)

f(x,y) = 1/(x + y^2 -3)

Ha azt akarnám bizonyítani,hogy itt létezik határérték,hogy kellene csinálni?(tudom,hogy nem létezik,csak kíváncsi vagyok)


2017. nov. 10. 13:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Például úgy, hogy az egyik ismeretlen helyére fixen beírod a számot, és a másikra nézed a határértéket; például ha x=3-at nézzük, akkor ezt kapjuk:


lim 1/(y^2)

y->0


Ennek értelemszerűen 0-nál végtelen a határértéke.


Ugyanezt csináljuk meg az x-szel is;


lim 1/(x-3)

x->3


Ennek nincs határértéke, mivel a bal oldali -végtelen, a jobb oldali +végtelen, tehát itt nincs határérték.


Csak ennyivel be lehet látni, hogy ott nincs határérték. Ha viszont van határérték, akkor kapunk valami értéket, viszont itt a határérték bizonyítása még nem áll meg, azt viszont már én sem nagyon tudom, mit kell csinálni.

2017. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!