Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Stihl AV 41 beállítása, L, H,...

Stihl AV 41 beállítása, L, H, csavarokkal hogyan történik? Hiba lennt

Figyelt kérdés

Adott egy Stihl AV 41-es láncfűrész, kompresszió jó (9,8 bar lett mérve) gyújtás jó, gyertya is. Mechanikai, technikai problémája nincs, kivéve a beállítást.

Nem vagyok benne biztos, hogy ami rajta van porlasztó az a sajátja-e.


Szóval, ha jól tudom, a beállítása a következő:

1, az L és H csavarokat koppra be kell tekerni (gyengéden, mert eltörhet a hegye)

2, mint két csavart 1-1 fordulatot ki kell tekerni

3, beindítani és az L (alapjárati benzin) csavaron addig ki tekerni amíg fel nem megy a fordulat maximumra, innen negyed állást vissza tekerni.

4, a H (maximum fordulati benzin) csavaron teljes gázadás mellett addig csavarni amíg a fordulat nem emelkedik tovább, majd itt is negyedet vissza

5, alapjárati csavarral az alapárat beállítása.

- Ha gázadás után az alapjáratra úgy esik vissza, hogy puffog, az L csavaron kell kitekerni, állítani


Szóval a hiba az, hogy ha ezek be vannak állítva, akkor

sem akar nagyon pörögni. ez a régi gép alapból nem pörgős gép, úgy mint az új pl MS 180?


Illetve nem olyan erős mint vártam, a kis MS 180-as gépemhez hasonlítva, könnyebben fullasztható, gyengébbnek tűnik.


Mi lehet a hiba?


Tudom, vigyem el szak szervízbe. Egyet értek, de ha tudom, megoldanám a segítségetekkel itthon. Ötleteket, véleményeket szívesen fogadok! Köszönöm!



2017. nov. 14. 20:34
 1/3 A kérdező kommentje:
KIEGÉSZÍTVE ILLETVE van egy másik gépem, az is AV , csak azon az L és H csavarokkal nem lehet beállítani a fordulatot. Alapjáratinál be kell csavarnom a csavart hogy pörögjön, de teljesen koppra becsavarva még emelkedne a fordulat. Nincs hova csavarni már. Esetleg nem a saját karbija van rajta?
2017. nov. 14. 22:00
 2/3 anonim ***** válasza:
2017. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
AV 041 majdnem annyit tud mint az Ms 360 ,tehát ott nálad van baj nem kevés.Fogsz egy fát elkezded vágni másik kézzel meg addig hangolod ameddig úgy nem érzed -most a jó.... Tudom nem könnyű meg lesz aki halálos balesetet jövendöl majd, de egy öreg gépet beállítani gépkönyv alapján enyhén szólva is csak beképzelt internet láncfűrészes képes...
2021. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!