Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudok a legideálisabban...

Hogyan tudok a legideálisabban két kereket és egy lánckereket egy tengelyre rögzíteni?

Figyelt kérdés
Gokart építésbe fogtam és szeretnék egy tenygelyt csinálatni a hátsó felfüggesztésnek és erre szeretném valamilyen módon rögziteni a fent sorolt dolgokat.Nem vagyok járatos ezekben a dolgokban szivesen fogadom linkeket ahol utana lehet jarni ennek a témának.

2017. nov. 20. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy két kerék és egy lánckerék egy tengelyen még nem fog működni, mert legalább két csapágyat is kellene rá szerelni...
2017. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, ez valóban igy van ,de arra nem fektetek nagy hangsúlyt ugyanis arra gondoltam ,hogy azt ,két, csapágyházzal szerelt csapaggyal letudom amiben hernyocsavaros rögzítés már alapból fennál.
2017. nov. 20. 22:20
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

Ezt egy GYK-s kommentben nem lehet elmondani.

Ezek gépészeti alapok. Nem bonyolult, tényleg alap, de ha a kérdés felmerült, pont ezek az alapok hiányoznak.

Legjobb lenne megnézned, más gokartokon hogyan van ez megoldva.


[link]

[link]

[link]

2017. nov. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kiitos ***** válasza:

A legideálisabban úgy , hogy megveszed készen a tengelyt, kereket, féket, lánckereket, A vázat csinálod magad igénye szerint , de sok alkatrészt inkább egyszerűbb készen beszerezni.

Ez a hátsótengely dolog egyszerűnek tűnik , de gondold végig hány féle erőhatás keletkezik menet közben .

Szerintem nincs kedved 120 km/h-val bukni egy húzósabb kanyarban elfáradt tengely miatt.

2017. nov. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!