Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az a magasság, ahonnan már...

Mi az a magasság, ahonnan már meghalnak az emberek ha vízbe esnek?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogy mi a rekord, hanem hogy kb hány méternél halunk meg általában.

2017. nov. 25. 01:16
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Az óriás-toronyugrók 20-30 méterről ugranak bele, és nem hogy nem halnak meg, de nem lesz semmi bajuk sem tőle. Igaz, ilyen magasságnál már nem mindegy, hogyan érkezel a vízbe. Ők direkt talppal előre és kiegyenesedett testtel csinálják. Egy átlagember ha csak úgy levetné magát ebből a magasságból, biztosan komoly sérüléseket szerezne. Vagy bele is halhatna egészen könnyen szerintem, ha gyengébb szövetet vagy létfontosságú szervet ér túl nagy ütés. Sőt, igazából szerintem már 4-5 méter magasból bele lehet olyan szerencsétlenül esni, például hassal vagy mellkassal előre, hogy ennek következtében súlyos, életveszélyes belső vérzés alakuljon ki. Szóval a kérdésre nem lehet pontosan válaszolni egyrészt azért sem, mert nem áll rendelkezésre megfelelő mennyiségű adat, másrészt a túlélés sosem egyértelmű, legfeljebb egy valószínűséget lehet mondani.
2017. nov. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

Nos ahogy előző is írta pontos választ ne fogunk tudni adni.


De nézzük meg akkor mit tudunk.

50-60 méterről magfelelő szögben érkezve még simán túlélhető, sérülések nélkül!

[link]

[link]

[link]


Sőt 11m magasról még 30cm-is vízbe hasast ugrani is lehet, sérülés nélkül.

Bár biztosan nem kellemes:

[link]


Továbbá az első videóban látható hogy 58m hosszon szabadesésben 123km/h-ra gyorsult az illető.

Ejtőernyőzésből pedig ismert hogy a sűrű légkörben (4km tfsz alatt!) olyan 240km/h -nál nem gyorsul tovább az ember. Persze testtartástól is függ mekkora az ellenállás, így az befolyásolja a maximuot.


Ebből pedig megmondható hogy 100m magasság fölött már nem számít a magasság! Tehát ha valaki 1000m-ről ugrik is kb ugyanolyan mintha 100 ról ugrana, mert tovább nem gyorsul már (sűrű légkörben!).

240-el vízbe becsapódni viszont biztosan túlélhetetlen.


(Szalmabálára zuhanást ejtőernyő nélkül már volt aki túlélt! Repülőgépből esett ki több km magasról baleset során! A mákos!)


Úgyhogy szerintem átlagembernek felkészülés nélkül kb 50m fölött biztos halál, súlyos sérülés biztosított. (Ha szerencséje van és nagyjából megfelelően érkezik ezalatt a magasság alatt túlélheti, súlyos sérülésekkel.)


Felkészült és erre edzett ember spéci felszereléssel ezt kitolhatja sacc per kb 60-70m-ig. De ha hibázik megsérül vagy meghal.


Efölött a magasság fölött szerintem mindenkire a biztos halál vár.

2017. nov. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:
2017. nov. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. nov. 25. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Aki nem tud úszni, annak már néhány centi is elég...
2017. nov. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, remélem, nem a hírekből fog kiderülni a személyazonosságod...
2017. nov. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! Könyörgöm, ide már egy kérdést nem lehet kiírni, mert rögtön azt hiszik, hogy öngyilkos akarsz lenni? Nem értem az embereket
2017. nov. 27. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!