Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van különbség a grafikon és a...

Van különbség a grafikon és a diagram szavak jelentése között, vagy ezek szinonimák?

Figyelt kérdés
2017. dec. 2. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, a grafikon adatokat jelenít meg valaminek a függvényében, pl. bevétel az idő függvényében, egér elhalálozás a méreg mennyiség függvényében, stb.


A diagram pedig bármilyen ábra, ami elvont fogalmakat jelenít meg, pl. kapcsolati rendszert, működési szekvenciát, stb. Pl. döntési mechanizmus, folyamatábra, szervezeti felépítés, valamik aránya egymáshoz képest (kördiagram), de lehet egy grafikon is, pl. a "Hertzsprung–Russell-diagram" is egyfajta grafikon, mégis diagramnak hívjuk, mert mélyebb összefüggéseket, mintázatokat mutat, mint ami elsőre látszik.

2017. dec. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor ez inkább halmazelméleti kérdés lenne?


Nem minden diagram grafikon, de minden grafikon diagram?

2017. dec. 2. 18:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Olyasmi.


[link]

"Main diagram types"

- "Chart-like diagrams"

- "Graph-based diagrams" <-- !

- "Schematics and other types of diagrams"

2017. dec. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

> "Nem minden diagram grafikon, de minden grafikon diagram?"

Illetve pont fordítva. Már én is belezavarodok. :)

2017. dec. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja de, igen, úgy. Bakker..! :)))
2017. dec. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most akkor melyik mert már én is belezavarodtam:))
2017. dec. 3. 00:36
 7/8 anonim ***** válasza:
A fenti link alapján a diagram a nagyobb halmaz, annak egy fajtája a grafikon.
2017. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A grafikonnál tengelyek vannak, míg a diagram az lehet bármilyen alakú (pl. kördiagram).
2017. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!