Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora méretű (vasmag,...

Mekkora méretű (vasmag, rézhuzal átmérő, menetszám, stb) elektromágnest kell készíteni ahhoz, hogy 36 volton megbírja az 500 watt teljesítményt anélkül hogy bármi károsodna?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben ha áram alatt hagyom ,fogyaszt áramot?,nem lesz rövidzárlat?
2017. dec. 2. 19:49
 1/3 EagleHUN ***** válasza:

[link]


I=P/U=500W/36V=13.88A

Ennyit kell elbírnia ez az harmadik kiindulási adatod, ami a huzalátmérőhöz kell.


Itt van egy táblázat rézvezetékek terhelhetőségéről:

[link]


Ebből kiolvasható hogy legalább egy ilyen huzal kell neked:

Tömör huzal átmérő [mm] - 2,77

Keresztmetszet [mm2] - 6,023

Ellenállás [ohm/m] - 0,00291

Max. áram [A] - 18,0697

Tömeg [g/m] - 53,55


Vagy ide beírod az értékeket:

[link]


Hogy ezek után a menetszámodnak mekkorának kell majd lenni, vagy a vasmagnak meg ezekből az oldalakból kinézed és kiszámolod:


[link]


[link]

2017. dec. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.Még annyit elfelejtettem irni a kérdésbe,hogy egyenáramra gondoltam.Ebben az esetben is ugyanigy kell számolni?

Azon a linken olvastam amit küldtél

[link]


"Itt mindenki az AC- ből indult ki. Köszi, mert jó pár dolgot egyenesbe tett, de

DC-nél a helyzet teljesen más, mert a felvett teljesítmény teljes egészében hővé alakul. Erről kellene többet tudnom, hogy minél kisebb fogyasztással tudjak minél erősebb elektromágnest csinálni..."

2017. dec. 2. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:

AC-DC

[link]

2017. dec. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!