Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kb. mekkora feszültséget...

Kb. mekkora feszültséget vezet el egy ilyen vagy vastagabb rézhuzal átütés nélkül? Tesla tekercs szekunder oldalához kellene.

Figyelt kérdés
[link]

2014. okt. 30. 22:40
 1/8 Wadmalac ***** válasza:

Utána kéne nézni a megadott DIN szabványnak, gondolom ott szerepel az előírt átütési szilárdság.

Egyébként, mivel tekercsről van szó, az átütési szilárdság csupán két egymás mellett futó szál közt lesz érvényes. A tekercsed feszültsége pedig a teljes feltekert hosszon esik, úgyhogy a valódi, két egymás mellett futó szál közti feszültségeséshez kel a teljes feszültség, a menetek száma, a tekercs átmérője is.

Meg persze az is fontos, hogy tényleg csak a huzal lakkrétege lesz a szigetelésed, vagy felcsévélt rétegenként beiktatsz más szigetelést is.

2014. okt. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Naah, köszönöm. Ezeket tudtam csak az átütési szilárdságot nem, majd ránézek a szabványra...
2014. okt. 31. 09:25
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

Megnéztem, nincs benne.

[link]

Viszont szerintem a Conrad meg tudja mondani neked, ha rájuk kérdezel. Vagy legalább meg tudják adni, mekkora a poliuretán lakk rétegvastagsága és akkor konkrétan a lakk átütési szilárdságát külön meg tudod nézni.

2014. okt. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kérdés rossz! Bármekkora feszültséget elvezet és bárhova. Ha Tesla tekercset szeretnél készíteni: menetenkénti feszültséggel (menetfeszültség) kell számolni. Szekunder oldalon ez igen nagy lehet. Nagy mértékben függ a tekercselés kivitelezésétől, igen nagy gyakorlat kell hozzá! Elég nagy fába vágtad a fejszéd! Amit te linkeltél részhuzalt az transzformátorokhoz használatos. Nézz körül pár oldalon pl.: (hobbielektronika.hu) [link]
2014. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ne filozofálgassunk már pls, értsd jól! Itt egyedül ennyi problémám van h ezzel biztosra szeretnék menni. De ezt se értem mert 1 menet huzalnak sokkal kissebb az ellenállása mintha a szigetelésen ütne át...

Meg az én nf tápom kb. 60kV-ot fog csinálni úgyhogy nem feltétlen kell 3 méteres oszlopot tekercselnem.

2014. nov. 1. 08:35
 6/8 A kérdező kommentje:
Na szóval az a lényeg mondjatok egy menetszámot h minimum mekkora szokott lenni egy ~3150000V-os tesla tekercs szekunderébe.
2014. nov. 1. 09:11
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
Attól függ, mekkora feszültség és menetszám lesz a primerben.
2014. nov. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az átütési feszültség csúcsértéke (!) a Conradnál említett szabvány -0-1 fejezetében van benn. 0,22 mm átmérőjű huzal 3 variációban készül:

Grade 1: 1900 V

Grade 2: 3700 V

Grade 3: 5200 V

Jelen értékek szobahőmérsékleten. Emelt hőmérsékleten kevesebb.

2015. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!