Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy személyautó átlagos (60...

Egy személyautó átlagos (60 Ah) akkumulátora kb. hány ampert ad ki gyújtás közben?

Figyelt kérdés
2017. dec. 21. 20:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A 60Ah-ás aku tipusfüggően 500-800 ampert is leadhat,bele szokták irni a tipusszámba pl 12V/600A Az autóaku belső ellenállása 0.1-0,2 ohm .a max teljesitmény leadás,mikor megegyezik a terhelés a belső ellenállással,a kimenőfesz leesik a felére.0.1ohm 6v=600Amp.Szélsöséges esetben,mikor ráesik a villáskulcs a töltés közbeni akura begyujtja a durranogázt.Volt benne élményem,téli minuszokban,heggesztő trafóval töltöttem nagy akut szikrától berobbant,, a müanyag akuház teteje apró darabokban lerepült,és befröcskölte az arcomat savval .Kimostam a szemem ,nem lett semmi a rossz akut elrejtettem hogy ne kelljen bevallani a "hőstettet" :)
2017. dec. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!