Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy átlagos...

Mennyibe kerül egy átlagos személyautó a tulajdonosának akkor, amikor még egy métert sem ment vele?

Figyelt kérdés

Az autó költségeit emlegetve mindenkinek eszébe jut az üzemanyag ára. De mi a helyzet a többi költséggel? Vételár, adók, biztosítás, parkolódíj, útdíj, kötelező szervíz, téli gumi, stb.

Belegondolt már ebbe valaki? Kiszámolta ezt már valaki?



2016. márc. 12. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, elég sokan kiszámolták, te is ki tudod számolni.

Mondjk a felsorolt tételek nagy részét nem értem: minek parkolódíj, szervizkölség, téli gumi, ha egy métert sem ment az autó?


Na sorjában:

Amortizáció: valamennyiért vetted, valamennyi idő múlva valamennyivel kevesebbért el fogod adni. Ez a veszteség új autó vásárlása esetén a legmagasabb. Ha egy átlag, 4-5 milliós kocsiról beszélünk, ha újonnan vetted, havi 25.000-el számolhatsz.

Vizsgadíj: két évente 20.000 Ft (új autónál az első vizsga nem két évesen van,tudom)

Kötelező biztosítás: évi 30-60.000 Ft.

Teljesítményadó: kortól, teljesítménytől függ, 10-50.000 Ft

Abroncskészletek két szett (téli, nyári) 5 évente cserélve 200.000 Ft, ehhez jön, hA nincs két garnitúra felnid, évi 2x6000 szerelési költség.

Olaj,szűrők: cserénként 20-30.000 Ft.

Mosás, takarítás: Havi 1500 Ft.


Egy keveset használt (évi 10.000 km körül) 10 évesnél idősebb kis igényű autó fenntartása évente kb. 350 - 400.000 Ft, ebben a tankolások is benne vannak (ez saját statisztika, több évre visszamenőleg)

2016. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 veterán vas ***** válasza:

Ha volt valaha autód, akkor Te is ki tudod számolni.

(papír, ceruza, fejtörés, leírod, összeadod)

Annyi amennyi.


Amennyiben nincs autód, akkor meg tökmindegy.

Vigasztalódj azzal a gondolattal, hogy bizonyára sok "fölösleges" kiadástól kímélted meg magadat. ;)

2016. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy értelmezem a kérdést, hogy van már kocsid, de nem használod, egyhelyben áll.

Akkor 2 költség van:

- önkormányzati adó (mértékét a helyi önkjormányzat határozza meg)

- Kötelező biztosítás (ez pedig egyénfüggő, erről sem tudok nyilatkozni, hogy neked konkrétan mennyi)


Ha bérelt garázsban áll, akkor a garázsbérlet jön még hozzá.

2016. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy üzemképes autóról van szó. Azaz olyan, amivel jogilag is bármikor elindulhatok. Akkor szerintem van súlyadó, kötelező felülvizsgálat, zöldkártya és hasonlók is.


A kérdés provokatív akart lenni. Amikor az autó költségeit hasonlítják össze a tömegközlekedéssel, akkor sokan csak a benzint nézik a busznál meg vonaljeggyel számolnak. Pedig van bérlet is és a kocsiban sem csak a benzin kerül pénzbe.

2016. márc. 15. 18:43
 5/7 anonim ***** válasza:

A különbség bőven megtérül, időben.

A tömegközlekedés benne lenne évi 120000-ben, plusz a vidéki utak vonat vagy buszköltsége.vagyis durván 160 000-ben.

Az autót írtam 350-400 ezernek fentebb, számoljunk 200 000 különbségel. Az havi 16700 Ft, 21 munkanappal számolva kb. napi 800 forint.

Sokaknak megér ennyit az a napi megspórolt 1-2 óra, és a kényelem, tisztaság, átszállásmentesség.

Ha már ketten felfúzik egy autóval a munkábajárást, egyértelműen az autó éri meg jobban.

2016. márc. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezek nagyon viszonylagos dolgok. De nem 12000 a bérlet, hanem 9500, diáknak és nyugdíjasnak meg kevesebb, mint a fele.

És sajnos Magyarországon, legalábbis itt Bp-en és környékén még nem jellemző, hogy elvigyék egymást az emberek, ha egy felé mennek. Itt ahány ember, annyi autó.

Szeretném én látni azt az autót, amelyik a reggeli csúcsban gyorsabb, mint a villamos vagy a metró.

2016. márc. 16. 08:38
 7/7 anonim ***** válasza:

Rendben, akkor 114000 a bkv évente.

Ha nem metrólejárótól metrlejáróig nézed a bkv-t, hanem 3-4 átszállással, valamelyik külső kerületből, orrod előtt elment 30 percenként járó busszal, máris akármelyik autó gyorsabb.

Nem a belvároson keresztül kell menni, ennyi a titka.

2016. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!