Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Idegen technológia?

Idegen technológia?

Figyelt kérdés
Csak úgy filozofálgattam magamban és arra gondoltam, hogy tegyük fel van egy földönkívüli faj, magas technológiai szinten. Ugyan úgy elektromos áramot használnának vagy elképzelhető valamilyen más energia közvetítő? Például egy számítógép hogyan működhetne még teljesen más alapokon? Elrugaszkodva a hagyományos nyomtatott áramköröktől.

2017. dec. 22. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem elektromos áramot használnának, akkor feltehetőleg valami mást. Én a Fluxus Antineutrínó Szingularitás Orto-Mikronátort javaslom :D

De most komolyan, mégis mi alapján kellene bármilyen tippet formálni, hogy egy teljesen ismeretlen szuper fejlett civilizáció mit használ energia közvetítőnek?

2017. dec. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Egy eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a varázslattól."

Arthur Charles Clarke

2017. dec. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehet számítógépet építeni pneumatikus elemekből. Ha jól emlékszem a múlt század 70-es éveiben kísérleteztek is vele.

Egy szoba méretű sistergő, szuszogó szerkezet kb. egy zsebkalkulátor képességeivel rendelkezne.

Persze ha 50 évig hatalmas pénzeket beáldozva fejlesztenék, lehet hogy lenne belőle valami.

2017. dec. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, egy szekrénnyi méretű sziszegő-szuszogó akármi, ami talán vetekedne az első XT-k sebességének a negyedik gyökével. És kábé ott is lenne a technológia vége.


Vannak jelenségek, folyamatok, kölcsönhatások, amik kihasználása révén lehetséges bizonyos feladatokra alkalmas szerkezeteket építeni, és vannak, amelyek alapján ésszerű is megépíteni ezeket a szerkezeteket. A hidraulikus-pneumatikus alapokon működő rendszer soha nem fogja felvenni a versenyt az elektronikus rendszerekkel, már csak azért sem, mert előbbieknél egész atomokat, molekulákat kell mozgatni, míg elektronikusnál "csak" elektronok mozognak, ami már önmagában is minimum három nagyságrendnyi előnyt jelent a stükséges energiaigény terén.


Szóval fogalmam sincs, hogy egy idegen technológia mivel működteti a számítógépeit, de abban egészen biztos vagyok, hogy nem pneumatikusan :)

2017. dec. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, mint témához kapcsolódó érdekesség, mindenképpen elfér a topicban, ment is rá a zöld pacsi.
2017. dec. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdéseknél próbálom elképzelni, hogy mondjuk egy középkori falusi ökörhajcsár mire jutna vele. Mondjuk azon filózna, hogy egy távoli idegen világban (vagy akár a jövőben) hogyan fogják húzni a szekeret. Kb. olyan eredményre jutna, mint mi most.

:))

2017. dec. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem a quantum összefonódás (entanglement) jelenségét használná ki az a gép valahogy. Vagy valami olyan kvantum jelenséget, amit még nem fedeztünk fel. Szóval varázslat lenne :)
2017. dec. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!